Co prawda nadal nie znamy szczegółów pierwszego w 2021 roku turnieju Regional Major Rankings dla regionu CIS, ale mimo to Natus Vincere postanowiło zaprezentować skład, w jakim weźmie w nim udział. I nie obyło się bez niespodzianki.

W owym składzie nie znalazł się bowiem Egor "flamie" Vasilev, który członkiem NAVI jest od ponad sześciu lat. W tym czasie Rosjanin radził sobie ze zmiennym szczęściem, ale mimo to nikt chyba się nie spodziewał, że zostanie on odstawiony na boczny tor tuż przed tak istotną imprezą. Jak jednak zastrzeżono w oficjalnym komunikacie, 24-latek nadal pozostaje związany z organizacją jako członek głównego zespołu CS:GO, co może oznaczać, iż w bliżej nieokreślonej przyszłości odzyska on swoją pozycję. Niemniej na razie zabraknie go zarówno na zawodach RMR, jak i na nadchodzącym DreamHack Masters Spring 2021.

Zamiast Vasileva zagra o sześć lat młodszy Valerii "B1T" Vakhovskyi, który od wielu miesięcy pełni w NAVI rolę szóstego zawodnika. Początkowo wydawało się, że Ukrainiec straci okazję do gry po tym, jak Valve nie wyraziło poparcia dla koncepcji wieloosobowych składów, ale mimo to nadal otrzymywał on szanse na grę. Teraz zaś czeka go największy w karierze test – 18-latek będzie musiał pomóc swoim kolegom utrzymać pierwsze miejsce w regionalnym rankingu RMR i jednocześnie podnieść się po rozczarowującym występie w ESL Pro League Season 13. Pomóc w tym ma rozpoczęty dziś w Kijowie bootcamp, na którym gracze z regionu CIS przebywać będą do 24 kwietnia.

W tej sytuacji skład Natus Vincere na DreamHacka Masters oraz turniej RMR prezentuje się następująco:

  • Oleksandr "s1mple" Kostyliev
  • Denis "electronic" Sharipov
  • Kirill "Boombl4" Mikhailov
  • Ilya "Perfecto" Zalutskiy
  • Valerii "B1T" Vakhovskyi
  • Andrii "B1ad3" Gorodenskyi – trener