Poznaliśmy nowych mistrzów ESL Pro League. W niedzielny wieczór powody do świętowania mieli gracze Heroic, którzy potrzebowali aż siedmiu godzin, by pozostawić w pokonanym polu Gambit Esports. Co ciekawe, to jednak reprezentant ekipy z drugiego miejsca został nagrodzony przez serwis HLTV.

Mowa tutaj o Sergeyu "Ax1Le'u" Rykhtorovie, który otrzymał tytuł MVP imprezy. I trudno być tutaj zaskoczonym, bo zaledwie 18-letni Rosjanin pod względem ratingu ustępował tylko dwóm gigantom międzynarodowej sceny CS:GO, Oleksandrowi "s1mple'owi" Kostylievowi i Mathieu "ZywOo" Herbautowi. Ci jednak odpadli z EPL-a we wcześniejszych fazach, wobec tego Ax1Le stał się naturalnym kandydatem do indywidualnego wyróżnienia. I nie zmienia tego nawet fakt, że nastolatek nieco gorzej wypadł w finałowej potyczce z Heroic, bo wcześniej przez cały sezon był mocnym punktem Gambit, w ogromnym stopniu przyczyniając się do zwycięstw nad Astralis czy też Natus Vincere. To także on przodował w bieżącej edycji rozgrywek pod względem ogólnej liczby zdobytych fragów, zaliczając aż 510 eliminacji, wyprzedzając drugiego pod tym względem Dmitrya "sh1ro" Sokolova aż o 21 killi.


Dla Rykhtorova zdobyta dziś statuetka jest pierwszą tego typu nagrodą w karierze. Co prawda Rosjanin znajdował się w składzie, który pod koniec lutego zatriumfował podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021, ale wówczas wyróżnienie zgarnął sh1ro.