STS
fot. Riot Games/Tina Jo

Perkz znów przeciwko DWG, czyli jak obecnie wygląda lista uczestników MSI 2021?

Na niecały miesiąc przed startem Mid-Season Invitational 2021 w League of Legends znamy już połowę uczestników powracających po ubiegłorocznej absencji zmagań. Co więcej, już teraz wiemy, iż na hitowe starcia wcale nie będziemy musieli długo czekać, bo już w fazie grupowej obrońca tytułu, Luka „Perkz” Perković, postara się zrewanżować mistrzom świata z DWG KIA za bolesną porażkę w półfinale ostatniego czempionatu.

Chorwat będzie jedynym zawodnikiem, który w maju stanie przed szansą wygrania MSI po raz drugi z rzędu. Jego Cloud9 wiosną okazało się najlepsze w League of Legends Championship Series, podczas gdy G2 Esports, czyli poprzedni zespół sympatycznego midlanera, zawiodło w mistrzostwach Europy. Stary Kontynent na Islandię wyśle MAD Lions, którzy trafili do grupy B, gdzie unikną przedstawicieli pozostałych najsilniejszych lig. Do nich zalicza się DWG KIA, które wspólnie z C9 rywalizować będzie w zbiorze C. W nim ujrzymy także południowoamerykańskie Gillete Infinity Esports oraz rywalizujące na co dzień w Japonii DetonatioN FocusMe. Ostatnim znanym na ten moment uczestnikiem MSI jest Pentanet.GG z odległej Oceanii, które zagra w grupie A.

Oczekuję, że każdy region poza Koreą i Chinami będzie dla nas darmową wygraną. Z pewnością wygramy w ewentualnym pojedynku z Ameryką Północną. Może się to na mnie zemścić, jeżeli reprezentant LCS nas zaskoczy, ale na chwilę obecną uważam, że jesteśmy w stanie bez większych problemów pokonać każdego, poza DWG KIA i drużyną, która będzie reprezentować LPL.

Marek „Humanoid” Brazda w rozmowie z Cybersport.pl

Grupy MSI 2021 w League of Legends obecnie przedstawiają się następująco:


Grupa A
LPL VCS LCL Pentanet.GG (LCO)

Grupa B
MAD Lions (LEC) PCS TCL CBLOL

Grupa C
DWG KIA (LCK) Cloud9 (LCS) Gillette Infinity Esports (LLA) DetonatioN FocusMe (LJL)

Kiedy z powyższej listy znikną ostatnie braki? Najważniejsze regionalne rozgrywki zakończą się w przyszły weekend, gdy poznamy m.in. nowego mistrza Chin. W Państwie Środka o puchar wciąż walczą FunPlus Phoenix, EDward Gaming oraz Royal Never Give Up. MSI 2021 rozpocznie się 6 maja i potrwa do 23 maja. Triumfator wydarzenia w Reykjavíku zdobędzie dla swojego regionu dodatkowe miejsce na jesiennych mistrzostwach świata w League of Legends.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szósta kolejka i szóste zwycięstwo? Przed nami kolejne mecze European League w Rainbow Six

Pierwsza połowa Stage 1 w ramach European League 2021 już za nami. A to oznacza, że zostało już niewiele czasu, by poprawić swoją sytuację w tabeli, c...