STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Szósta kolejka i szóste zwycięstwo? Przed nami kolejne mecze European League w Rainbow Six

Pierwsza połowa Stage 1 w ramach European League 2021 już za nami. A to oznacza, że zostało już niewiele czasu, by poprawić swoją sytuację w tabeli, chociaż… nie wszyscy mają co poprawiać. Weźmy takie Natus Vincere, które jako jedyne nie doznało jeszcze goryczy porażki. Ekipa Szymona „Savesa” Kamieniaka w tegorocznym sezonie już pięciokrotnie opuszczała serwer […]

Pierwsza połowa Stage 1 w ramach European League 2021 już za nami. A to oznacza, że zostało już niewiele czasu, by poprawić swoją sytuację w tabeli, chociaż… nie wszyscy mają co poprawiać. Weźmy takie Natus Vincere, które jako jedyne nie doznało jeszcze goryczy porażki.

Ekipa Szymona „Savesa” Kamieniaka w tegorocznym sezonie już pięciokrotnie opuszczała serwer jako zwycięzca, dwukrotnie dokonując tego po dogrywce. Tym samym to właśnie ona okupuje obecnie pierwsze miejsce, aczkolwiek bez bezpiecznej przewagi nad BDS Esport. W związku z tym Polak i jego koledzy nadal muszą twardo przeć przed siebie, jeżeli chcą utrzymać korzystną dla siebie pozycję. Kolejną okazją ku temu będzie zaplanowany na dziś pojedynek z Teamem Vitality, który po słabym starcie w pierwszym etapie wskoczył w końcu na właściwe tory i trzy ostatnie mecze kończył jako zwycięzca, pokonując m.in. G2 Esports i Virtus.pro. Francuzi więc sposób na faworytów, co oznacza, że NAVI musi mieć się na baczności.

CZYTAJ TEŻ:
Saves: Myślę, że zostanę w NAVI przynajmniej na kolejny rok

Nieco wcześniej na serwerze zamelduje się również wspominane już BDS, które zdecydowanie może dziś stracić punkty. Wszystko dlatego, że na drodze składu znad Sekwany stanie wreszcie spełniające oczekiwania Rogue, czyli ekipa z najniższego stopnia podium. Teoretycznie łatwiejsze zadanie czekać będzie na G2 – trzeba bowiem zaznaczyć, iż międzynarodowa formacja zmierzy się z czerwoną latarnią ligi, Teamem Empire. O pierwsze zwycięstwo w regulaminowym czasie gry postarają się z kolei Virtusi, aczkolwiek przeszkodzić im w tym spróbuje sąsiadujące z nimi w tabeli TrainHard eSport. Dzień zakończy mecz pomiędzy Cowaną Gaming a Teamem Secret.

Harmonogram szóstej kolejki prezentuje się następująco:

12 kwietnia
18:00 Virtus.pro vs TrainHard eSport BO1
19:15 G2 Esports vs Team Empire BO1
20:30 BDS Esport vs Rogue BO1
21:45 Natus Vincere vs Team Vitality BO1
23:00 Cowana Gaming vs Team Secret BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Pierwszy etap European League 2021 potrwa do 25 kwietnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Humanoid MAD Lions LEC

Humanoid: DWG wygląda na drużynę nie do pokonania. Boję się jej

Za Markiem "Humanoidem" Brázdą i jego MAD Lions historyczny wieczór. Lwy pokonały bowiem Rogue w finale League of Legends European Championship wyniki...