Dr Pepper rusza z kolejnym projektem skierowanym do młodych adeptów sztuki CS:GO. Chcesz odbyć sesje treningowe pod okiem profesjonalistów? Marzy ci się występ na międzynarodowym lanie, na którym mógłbyś reprezentować Polskę? Dr Pepper Academy jest właśnie dla siebie.

Inicjatywa skierowana jest do osób, które mają nie więcej niż 18 lat. Co znaczące, nie trzeba mieć nawet swojej drużyny, bo organizatorzy szukają indywidualnych graczy. Ci między 12 kwietnia a 3 maja rywalizować będą w czterech turach preeliminacyjnych rozgrywanych w formule otwartych ladderów i opartych o random matchmaking. W tym czasie każdy z uczestników będzie poddawany drobiazgowej analizie i ocenie, w czym pomóc mają narzędzia i statystyki Esportslab. Ostatecznie na podstawie uzyskanych danych uczestniczący w projekcie trenerzy, w tym m.in. Sebastian "NEEX" Trela, wyselekcjonują najlepszą dwudziestkę, która dostanie się do drugiej fazy.

Owa dwudziestka będzie miała okazję, by przez dwa dni poddać się testom w warszawskim Instytucie Sportu. Na miejscu uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje na temat m.in. swoich mocnych stron, sprawności umysłowej i ruchowej, a także zaleceń od fizjoterapeutów. To będzie jednak tylko wstęp do trzytygodniowego cyklu treningowego, który pozwoli wyłonić piętnastu szczęśliwców. Ale to nie będzie jeszcze koniec selekcji, bo po kolejnych czterech tygodniach w grze zostanie już tylko dziesięciu graczy. To właśnie oni wezmą udział w czternastodniowych finałach regionalnych, po których poznamy wreszcie członków polskiej akademii Dr Peppera.

Zwieńczeniem projektu będzie międzynarodowy lan, który odbędzie się w Espot Pop Up Gaming Concept w Warszawie. Podczas niego trzy akademie Dr Peppera – z Polski, Finlandii oraz Szwecji – rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Więcej informacji na temat Dr Pepper Academy oraz link do zapisów znaleźć można pod tym adresem.