Możemy uroczyście ogłosić, że ROCCAT jako jeden z najbardziej renomowanych producentów peryferyjnych urządzeń komputerowych został oficjalnym, wyłącznym partnerem technicznym imprezy League Championship Series w Stanach Zjednoczonych! Współpracę ogłosili szefowie firmy Turtle Beach (właściciela marki) oraz przedstawiciele LCS.

Współpraca rozpocznie się już podczas trwającej, wiosennej części sezonu LCS w 2021 roku. Następnie ROCCAT będzie zaopatrywał graczy w trakcie turnieju LCS Lock In w styczniu 2022 roku oraz w trakcie wielkiego finału Mid-Season Showdown. Umowa przewiduje jej kontynuację po 2022 roku. To ogromna szansa dla samej firmy, jak i uznanej w USA i Europie organizacji, która przeprowadza prestiżowe turnieje League of Legends.

Jak to wielkie wydarzenie komentują przedstawiciele marki ROCCAT?

To dla nas wspaniałe wydarzenie. Założyłem tę markę dla takich chwil – powiedział René Korte, założyciel ROCCAT i dyrektor generalny ds. produktów PC. – Nasze akcesoria PC mają pomagać graczom w wygrywaniu, dając gwarancję solidnego wykonania, precyzji i wydajności. Współpraca z League Championship Series ma być kolejnym krokiem przedstawienia marki ROCCAT milionom fanom LoL na całym świecie!

Gracze otrzymają od partnera zaawansowany sprzęt w tym zestaw słuchawkowy z serii Elo, podkładki Sense, profesjonalne i czułe klawiatury Vulcan, oraz myszy gamingowe Burst. Dwa ostatnie produkty oparte są na innowacyjnej technologii Titan Optical Switch, która pozwala na 100 razy szybszą reakcję na kliknięcie, niż przy standardowych urządzeniach mechanicznych.

Radości z umowy nie krył też Matt Archambault, Head of Partnerships for NA & OCE Esports w firmie Riot Games, twórcy League of Legends.

Marka ROCCAT jest tak samo zafascynowana League of Legends jak my i gracze – przekazał Archambault. – Obserwujemy ich od lat i wiemy, że dostarczane przez nich produkty przeznaczone są dla poważnych, profesjonalnych graczy celujących w najwyższe cele. Mamy pewność, że to współpraca na wiele lat.

Przypomnijmy, że ROCCAT to wiodąca marka produkująca sprzęt gamingowy dla graczy na całym świecie. Spod jej znaku wywodzą się nagradzane podzespoły komputerowe, takie jak słuchawki, myszy, klawiatury, podkładki czy inne akcesoria komputerowe. ROCCAT jest częścią Turtle Beach, wiodącego na świecie producenta sprzętu dla graczy, stawiającego na innowacje i pionierskie zastosowania. League Championship Series to z kolei największa esportowa liga na świecie, w której gracze rywalizują w jednej z najważniejszych gier ostatnich lat – League of Legends. Według badań LCS jest trzecią najpopularniejszą ligą w USA w kategorii wiekowej 18-34.

Współpraca tych podmiotów zakłada nie tylko dostawę zaawansowanych podzespołów, ale też wspólnego prowadzenia Studia LCS, które ma być oparte na technologii Flip The Switch Replay Moment analizującej akcje zawodników. Ten innowacyjny sposób ma jeszcze efektywniej przybliżyć tajniki rozgrywki, pokazując przy okazji najbardziej efektowne zagrania.

Źródło: informacja prasowa