STS
fot. fb.com/starxoxd

Wiemy, z kim paTiTek i starxo powalczą o awans na finały VALORANT Challengers

Już za dwa dni dwaj polscy gracze, Patryk „paTiTek” Fabrowski i Patryk „starxo” Kopczyński, powalczą o awans na finałowy turniej VALORANT Challengers dla regionu EMEA. Niemniej już dziś wiemy, kto stanie na drodze ekip naszych rodaków. Acend, którego zawodnikiem jest starxo, swoją przygodę z zamkniętymi eliminacjami zacznie od meczu z Teamem Vitality, który dopiero co […]

Już za dwa dni dwaj polscy gracze, Patryk „paTiTek” Fabrowski i Patryk „starxo” Kopczyński, powalczą o awans na finałowy turniej VALORANT Challengers dla regionu EMEA. Niemniej już dziś wiemy, kto stanie na drodze ekip naszych rodaków.

Acend, którego zawodnikiem jest starxo, swoją przygodę z zamkniętymi eliminacjami zacznie od meczu z Teamem Vitality, który dopiero co dokonał znaczącej przebudowy swojego składu VALORANTA. Z kolei G2 Esports, czyli zespół paTiTka, w pierwszej rundzie drabinki podejmie Fnatic, które… także wymieniło w minionych dniach dwóch zawodników. Oczywiście drużyny Polaków nie będą bez szans – raczej zanosi się na zacięte i wyrównane spotkania bez jednoznacznych faworytów.

A co dalej? Cóż, jeżeli Acend i G2 wygrają swoje inauguracyjne pojedynki, to w drugiej i jednocześnie decydującej o awansie rundzie zmierzą się ze sobą bezpośrednio. Tym samym możemy mieć pewność, że nie dojdzie do sytuacji, w której obaj gracze znad Wisły będą mieć powody do świętowania. Te może mieć co najwyżej jeden z nich – ten, którego ekipa wygra, pozostając jednocześnie w grze o wyjazd na VALORANT Masters w Islandii, które odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

Harmonogram zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

15 kwietnia
17:00 Acend vs Team Vitality BO3
2:00 G2 Esports vs Fnatic BO3
16 kwietnia
17:00 Opportunists vs Ninjas in Pyjamas BO3
20:00 Team Liquid vs CE Calling BO3
17 kwietnia
17:00 pierwszy półfinał BO3
20:00 drugi półfinał BO3
18 kwietnia
17:00 finał BO5

Zamknięte eliminacje do VALORANT Challengers rozegrane zostaną między 15 a 18 kwietnia. Ostatecznie awans na finałowy turniej regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa aktualizacja VALORANTA, a wraz z nią zmiany u Astry i Raze

Od ostatniej aktualizacji VALORANTA minęły dwa tygodnie, wiecie więc, co to oznacza? Otóż to – nadchodzi nowy patch, który oznaczony zostanie numerem...