W przedostatnim meczu inauguracyjnego dnia fazy grupowej European Masters AGO Rogue podjęło ŠAIM SE SuppUp. Było to pierwsze spotkanie mistrzów Polski w tym turnieju. Ekipa Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego rozpoczęła bardzo mocno, ale z czasem zaczęła popełniać niecharakterystyczne dla siebie błędy. Ostatecznie jednak udało jej się odnieść zwycięstwo, choć na pewno nie przyszło ono łatwo.

AGO Rogue 1:0 ŠAIM SE SuppUp
Sinmivak
Gankplank
klowny
Cho'gath
Lurox
Volibear
Spooky
Udyr
Chres
Viktor
twohoyrz
Syndra
Lucker
Tristana
Vzz
Jinx
Pyrka
Alistar
Mersa
Tahm Kench

Gra rozpoczęła się totalną rzezią w okolicy smoka już w szóstej minucie. Miroslav „Spooky” Gochev zabłądził na rzece, znajdując się pomiędzy trzema zawodnikami AGO Rogue. W ten sposób Lukas „Lurox” Thoma zgarnął pierwszą oraz drugą krew w tym meczu. Bardzo szybko przełożyło się to na całkiem pokaźną przewagę w złocie we wczesnej fazie gry. Od podwójnego zabójstwa przeszło do zapewnienia sobie smoka oraz Herolda. Ten drugi przyczynił się z kolei do zniszczenia pierwszej wieży na mapie.

Zawodnicy serbskiej organizacji postanowili więc skupić się na górnej alei i tam spróbować nabrać trochę rozpędu. Plan ten poniekąd się powiódł, ponieważ udało się dwukrotnie zabić Sinmivaka i pozwolić Jinx na zdobycie dodatkowych sztuk złota. W 19. minucie mogliśmy zobaczyć pierwsze złe oznaki dla mistrzów Polski. AGO Rogue zainicjowało walkę na środkowej alei, która z początku wydawała się nawet korzystna. Jednak po pojawieniu się Syndry wszystko się odwróciło i to ŠAIM SE SuppUp wygrało ten teamfight, eliminując aż czterech rywali. Niedługo potem podopiecznym Kacpra "Nahovsky'ego" Merskiego udało się zdobyć wzmocnienie Barona Nashora po kolejnej odizolowanej śmierci Sinmivaka.

Łotrzyki jednak nie dały za wygraną i w 33. minucie wygrali w bardzo chaotycznej bijatyce w pobliżu Barona. Następne fioletowe wzmocnienie należało więc dla nich. Trwało to zdecydowanie za długo i kosztowało to wiele nerwów, ale w końcu udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 40. minucie AGO zadało ostateczny cios Nexusowi przeciwników i zapewniło sobie pierwszą wygraną w tym turnieju

Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: