Rozczarowujący występ w wykonaniu Mistfits Premier w dzisiejszym meczu European Masters 2021. Zespół akademii LEC zmierzył się dzisiaj z bałkańskim ŠAIM SE SuppUp. Ekipa Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego na początku nie dawała szans swoim przeciwnikom, zapewniając sobie kolejne przewagi na mapie. Podopieczni Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego popisali się jednak wspaniałym powrotem do gry i świetnym zmysłem podczas walk drużynowych.

ŠAIM SE SuppUp 1:0 Misfits Premier
klowny
Gnar
Agresivoo
Renekton
Spooky
Volibear
Shlatan
Nidalee
twohoyrz
Akali
Sertuss
Orianna
Vzz
Tristana
Woolite
Jinx
Mersa
Seraphine
Jactroll
Tahm Kench

Spotkanie to rozpoczęło się od wybuchowej walki na dolnej alei. Obaj leśnicy zeszli odwiedzić botlane i po szybkiej wymianie na konto wicemistrzów Francji trafiły aż trzy eliminacje. Chwilę później zyskali także przewagę na środkowej linii, gdy Daniel „Sertuss” Gamani uzyskał dwa zabójstwa. Do siódmej minuty ekipa Lucjana „Shlatana” Ahmada miała już 4 tysiące sztuk złota przewagi. Gra wydawała się kończyć, zanim na dobre się zaczęła.

Ogromna agresja Polaków opłaciła się i mogli zapewnić sobie pierwszego smoka na tej mapie. Chwilę później udało się zniszczyć także dwie wieże. Przewaga w złocie rosła nieubłaganie, a opcji dla mistrzów ligi bałkańskiej było coraz mniej. Tobiasz "Agresivoo" Ciba i spółka wyglądali naprawdę groźnie, nie dając ani chwili oddechu swoim rywalom. Dzięki wyłapaniu Shlatana i Sertussa ŠAIM SE SuppUp nie doprowadziło jednak do szybkiego zakończenia tego meczu.

Drużyna akademii LEC postawiła od tego momentu na zabijanie potworów i niszczenie struktur oraz stopniowe przejmowanie kontroli na mapie. W 22. minucie zdobyła wzmocnienie Barona Nashora i rozpoczęła szturm na inhibitory wroga. Paweł „Woolite” Pruski był bardzo bliski zgarnięcia pięciu zabójstw w walce na górnej alei, ale SuppUp udało się wówczas wyjść obronną ręką. Pod koniec spotkania Mihail „twohoyrz” Petkov popisał się świetnym zagraniem i ponownie przedłużył to spotkanie o kolejne kilka minut. Prawdziwa sensacja dopiero jednak miała nadejść.

Kolejny teamfight przesądził o końcowym rezultacie. Podczas potyczki o Starszego Smoka doszło do zupełnego chaosu, w którym Miroslav „Spooky” Gochev ukradł wzmocnienie. Dzięki temu ŠAIM SE SuppUp udało się nie tylko wygrać walkę, ale też zgarnąć swoje pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej EU Masters.

Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: