Dotychczas polityka Valve w stosunku do graczy CS:GO, którzy w dzieciństwie otrzymali VAC bana, była niezwykle surowa. Dziś amerykański deweloper niespodziewanie zmienił jednak swoje podejście – od teraz na Majorach CS:GO grać będą mogli zawodnicy, na których zawieszenie nałożono 5 lat temu lub dawniej. Zapis ten nie będzie honorowany jedynie w przypadku, gdy gracz otrzymał VAC bana już po wzięciu udziału w jakimkolwiek turnieju wspieranym przez Valve, wliczając w to również otwarte kwalifikacje.

Jako że wchodzimy w sezon RMR 2021, postanowiliśmy zmienić niektóre z wytycznych dotyczących naszych wydarzeń.

Do dziś gracze nie mogli brać udziału w wydarzeniach sponsorowanych przez Valve, jeśli kiedykolwiek otrzymali VAC bana w CS:GO. Te wytyczne nie były aktualizowane, ponieważ gra była nowa, a wszystkie VAC bany w CS:GO były stosunkowo niedawne. Jednak teraz VAC bany mogą mieć już ponad 8 lat i dlatego zmieniamy podejście.

Od teraz VAC ban będzie dyskwalifikował gracza z wydarzenia tylko wtedy, gdy został otrzymany mniej niż 5 lat wcześniej lub gdy został otrzymany w dowolnym momencie po jego pierwszym udziale w wydarzeniu sponsorowanym przez Valve (np. po udziale w kwalifikacjach do wydarzenia RMR). Zwróćcie uwagę na to, że VAC bany pozostają w mocy ze wszystkimi innymi efektami; jedyną zmianą jest to, jak wpływają na uprawnienia do gry w wydarzeniach sponsorowanych przez Valve.

Nadal istnieją inne powody, dla których gracz nie może brać udziału w wydarzeniach sponsorowanych przez Valve. Tu nic się nie zmienia.

Mamy nadzieję, że jesteście tak samo podekscytowani jak my nadchodzącymi wydarzeniami RMR 2021. Bądźcie na bieżąco, gdy będziemy zbliżać się do jesiennego sztokholmskiego Majora.

Dzisiejsze oświadczenie Valve to fantastyczna wiadomość dla postaci pokroju Eliasa "Jamppiego" Olkkonena, Patryka "Patitka" Fabrowskiego czy Viniciusa "v$m" Moreiry, którzy otrzymali VAC bany przed startem profesjonalnej kariery. Pierwsza wymieniona dwójka co prawda obecnie rywalizuje już na scenie VALORANTA, jednak Brazylijczyk nadal związany jest z CS:GO. Niemniej należy pamiętać, iż amnestia nie obejmuje wszystkich z automatu – podkreślmy raz jeszcze, iż spełniony musi być warunek 5-letniego przedawnienia oraz czystej karty, jeśli chodzi o udział w jakichkolwiek rozgrywkach bezpośrednio wspieranych przez Valve. Niezmienna pozostaje także sytuacja np. Hovika „KQLY'EGO” Tovmassiana, który został przyłapany na cheatowaniu już jako profesjonalny esportowiec. Za wirtualnymi kratkami nadal siedzą również zawodnicy zbanowani za ustawianie wyników spotkań czy też trenerzy, którzy najczęściej korzystali z głośnego błędu gry.

CZYTAJ TEŻ:
O tym, jak KQLY próbował wrócić do CS:GO