Pierwsze otwarte eliminacje do Flashpoint Season 3 nie okazały się zbyt szczęśliwe dla polskich graczy CS:GO, ale przed nami jeszcze trzy tury zmagań! Już dziś rusza drugi otwarty turniej kwalifikacyjny, który oznacza kolejną szansę na to, by przybliżyć się do występu na europejskim turnieju RMR.

Dziś na linii startu zameldują przedstawiciele ścisłej krajowej czołówki – dla części z nich będzie to dopiero pierwszy występ w eliminacjach do trzeciego sezonu Flashpointa, inni już próbowali swojego szczęścia wcześniej. Zagrają więc m.in. Anonymo Esports, HONORIS, Izako Boars oraz MAD DOG'S PACT, chociaż tę ostatnią formację dość niespodziewanie wspierać będzie Kamil "suonko" Węgrzynkiewicz, który zastąpi Arka "Vegiego" Nawojskiego. Na wspomnianej wyżej czwórce lista rodzimych uczestników się jednak nie kończy, bo gotowość do rywalizacji wyraziły również takie drużyny, jak AVEZ Esport, Team ESCA Gaming, M1 EDEN, Tarczyński Protein Team i StylDunów, czyli składy dobrze znane fanom nadwiślańskich rozgrywek.

Kilku naszych rodaków do gry przystąpi także w ekipach międzynarodowych. W akcji zobaczymy chociażby Pawła "dychę" Dychę i jego kolegów z ENCE, Cowanę Gaming, której graczem jest Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty czy też Entropy Gaming Bartosza "baljsa" Mikołajewicza i Andrzeja "Mastera" Maroska. W nieco odmienionym składzie wystąpi za to Club Brugge eSports – Mateuszowi „n0tice'owi” Wolniakowi nie będzie bowiem towarzyszyć zbanowany kilka lat temu Mateusz „matty” Kołodziejczyk, którego zastępować będzie Milan "CrePoW" Libbrecht. Nie można również pominąć MAD Lions, czyli zespołu, którego graczem jest Filip "tudsoN" Tudev, zaś trenerem Jakub "kuben" Gurczyński.

Niemniej to nie jest jeszcze ostateczna lista, bo zapisy trwają do godziny 12:55 – rejestrować się można pod tym adresem. Pięć minut później pierwsze otwarte eliminacje do Flashpoint Season 3 oficjalnie wystartują i potrwają w sumie trzy dni. Koniec końców awans do zamkniętego etapu uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Flashpoint Season 3 jest oficjalną częścią cyklu kwalifikacyjnego do najbliższego Majora CS:GO. PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się 23 października – 7 listopada.