STS
fot. Illuminar Gaming

Bezproblemowa wygrana Illuminar. Pierwszy tydzień EUM zakończony z dwoma zwycięstwami

Takie mecze na pewno chcielibyśmy oglądać częściej w wykonaniu reprezentantów Alior Bank Ultraligi na European Masters. Illuminar Gaming niemal bezproblemowo rozprawiło się z Macko Esports, notując drugie zwycięstwo w grupie i umacniając się na pozycji wicelidera. Rzecz jasna w najlepszym scenariuszu w przeciwnej drużynie nie grałby żaden inny rodak, ale chyba nie można mieć wszystkiego. […]

Takie mecze na pewno chcielibyśmy oglądać częściej w wykonaniu reprezentantów Alior Bank Ultraligi na European Masters. Illuminar Gaming niemal bezproblemowo rozprawiło się z Macko Esports, notując drugie zwycięstwo w grupie i umacniając się na pozycji wicelidera. Rzecz jasna w najlepszym scenariuszu w przeciwnej drużynie nie grałby żaden inny rodak, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Dla ekipy Sebastiana „Sebekxa” Smejkala aktualna sytuacja w grupie jest zdecydowanie nie do pozazdroszczenia, bo na trzy spotkania Macko wygrało… zero.

Macko Esports 0:1 Illuminar Gaming
StenBosse
Sion
Melonik
Gnar
Cboi
Karthus
papatabachi
Udyr
Sebekx
Renekton
Czajek
Orianna
D3RK1NG155
Jhin
Odi11
Caitlyn
darkchri99
Seraphine
Czypsy
Leona

Wynik zabójstw w szóstej minucie otworzył Wojciech „papatabachi” Kruza, który wszedł do wrogiej dżungli i samodzielnie pozbawił życia Caspera „Cboia” Bo Simonsena. Niewiele ponad dwie minuty polski leśnik dołożył do swojego dorobku dwie kolejne eliminacje, tym razem w dolnej rzece i z pomocą swoich kompanów. Choć to Macko zgarnęło pierwszego Herolda i drugiego w grze smoka, to Illuminar budowało coraz większą przewagę. Sam papatabachi natomiast jeszcze w pierwszych czternastu minutach znalazł piąte zabójstwo – w tym czwarte na wrogim dżunglerze, praktycznie wyłączając 22-latka z dalszej gry.

Mając ogromną przewagę w złocie Udyr siał prawdziwy postrach na Summoner’s Rifcie, a Karthus… cóż, w pewnym momencie pewnie chciałby tylko powiedzieć w kierunku rywala „Kończ waść, wstydu oszczędź”. Illuminar jednak nie śpieszyło się przesadnie i dopiero po upływie dwudziestej minuty pozbyło się ostatniej wieży zewnętrznej. Dwie minuty później wykonało jednak bardzo mocny krok w kierunku zwycięstwa, unicestwiając rywali w walce o czwartego smoka. Ogromną rolę w tej walce odegrał przede wszystkim Mateusz „Czajek” Czajka, którego Orianna wyłapała swoją umiejętnością ostateczną aż czterech rywali. To zagranie było zwiastunem końca Macko w tym meczu – Illuminar błyskawicznie poskromiło Nashora i pozbyło się całej linii wewnętrznej obrony rywali.

Gdy w 28. minucie Dawid „Melonik” Ślęczka znalazł świetną inicjację i otworzył swojej drużynie furtkę do kolejnego unicestwienia rywali, po Macko nie było co zbierać. IHG po wyłączeniu trzech oponentów zgarnęło Duszę Smoka, a wkrótce po tym również wzmocnienie Barona. Z tymi buffami oraz astronomiczną przewagą w złocie postawienie kropki nad i było wyłącznie formalnością. Illuminar dokonało tego w 31. minucie.

Za kilka minut rozpocznie się kolejne starcie, w którym zobaczymy drużynę z Ultraligi. Tym razem będzie nią poszukujące pierwszej wygranej na tym turnieju K1CK. Mecz z Anorthosis Famagusta będzie ostatnią okazją dla wicemistrzów Polski na zwycięstwo w tej połowie fazy grupowej. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tej edycji EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic straci midlanera? Nisqy może wrócić do Ameryki

Choć wciąż trwa European Masters, a Mid-Season Invitational dopiero przed nami, to zza horyzontu powoli wyłania się pierwsze okienko transferowe w tym...