STS
fot. Riot Games

Zmiana na liście uczestników MSI 2021! Jedna z drużyn nie może wziąć udziału w turnieju

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o – jak się wówczas wydawało – ostatecznej liście uczestników Mid-Season Invitational 2021. Organizatorzy rozgrywek dziś przekazali jednak przykre informacje związane z jednym z niedoszłych partycypantów. W związku z ograniczeniami w podróżach z i do Wietnamu, mistrzowie tamtejszych rozgrywek, GAM Esports, nie będą mogli wziąć udziału w turnieju śródsezonowym. Znalezienie następcy nie […]

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o – jak się wówczas wydawało – ostatecznej liście uczestników Mid-Season Invitational 2021. Organizatorzy rozgrywek dziś przekazali jednak przykre informacje związane z jednym z niedoszłych partycypantów. W związku z ograniczeniami w podróżach z i do Wietnamu, mistrzowie tamtejszych rozgrywek, GAM Esports, nie będą mogli wziąć udziału w turnieju śródsezonowym.

Znalezienie następcy nie wchodzi w grę, biorąc pod uwagę strukturę rozgrywek od Riot Games, wobec czego nie pozostało nic innego, jak tylko wykluczyć reprezentantów VCS z rywalizacji. W pierwszym etapie MSI 2021 w grupie A zobaczymy więc tylko trzy formacje – Royal Never Give Up (Chiny), Unicorns of Love (Wspólnota Niepodległych Państw) oraz Pentanet.GG (Australia). Pozostałe zbiory nie ulegną zmianie i w nich zobaczymy po cztery dotychczas już znane drużyny.

Tak prezentują się nowe grupy pierwszego etapu Mid-Season Invitational 2021:

Grupa A Grupa B Grupa C
Pentanet.GG İstanbul Wildcats Cloud9
Royal Never Give Up MAD Lions DetonatioN FocusMe
Unicorns of Love paiN Gaming DWG KIA
PSG Talon Infinity Esports

Podobna sytuacja miała już miejsce w zeszłym roku przed Worlds 2020. Wówczas oba miejsca przeznaczone dla drużyn z Wietnamu przepadły, a organizatorzy byli zmuszeni do zmiany formatu fazy play-in. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejną edycję mistrzostw świata wietnamskie przepisy nie będą już tak rygorystyczne – o ile oczywiście pozwoli na to sytuacja pandemiczna.

Samo GAM Esports otrzyma jednak część puli nagród przeznaczonej dla uczestnika, aczkolwiek najprawdopodobniej równą drużynom wyeliminowanym jako pierwsze. Jaka dokładnie byłaby to część – trudno powiedzieć, odkąd Riot zaprzestał ogłaszania sumy gotowej do podziału podczas międzynarodowych turniejów.

Mid-Season Invitational rozpocznie się 6 maja i potrwa do 22 maja. Po więcej informacji dotyczących turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FPX znalazło stałego prowadzącego, ale nie będzie nim chrisJ

FPX wreszcie kompletuje kadrę dywizji CS:GO i tym samym kończy sagę z obsadą roli prowadzącego. Piątym zawodnikiem formacji nie został jednak Chris "c...