STS
fot. Riot Games

G2 szuka wzmocnień? Do drużyny ma dołączyć trener strategiczny

Nikt nie może zaprzeczyć, że zakończenie play-offów League of Legends European Championship na trzecim miejscu jest słabym wynikiem dla zespołu kalibru G2 Esports. Tym bardziej że Samuraje ściągnęły w okienku transferowym Martina „Rekklesa” Larssona, tworząc najprawdopodobniej najlepszą superdrużynę w historii Starego Kontynentu. Jak jednak widać, coś nie gra w szeregach G2. Jak donosi Pablo Suárez z Dot Esports, organizacja zamierza temu zaradzić. Do jej sztabu szkoleniowego ma dołączyć nowy trener strategiczny, Sng „Nelson” Yi-Wei.

Doświadczona persona pomoże w odzyskaniu mistrzostwa?

Kim właściwie jest Nelson? Ci, którzy nie od wczoraj interesują się profesjonalną sceną LoL-a, powinni być zaznajomieni z jego osobą. Singapurczyk jest na scenie od 2012 roku. Od tego czasu miał możliwość pracować w roli menadżera, trenera, czy też Head of Esports. Drugą ze wspomnianych roli pełnił do końca poprzedniego roku w chińskim LNG Esports. Co więcej, Yi-Wei jest na tyle lubianą i szanowaną osobistością na Dalekim Wschodzie, że niejednokrotnie pełnił funkcję eksperta podczas transmisji z chińskiej LoL Pro League.

GrabbZ zostanie w G2

Jak dodaje hiszpański dziennikarz, G2 Esports nie jest jedyną drużyną z LEC, która starała się zatrudnić Nelsona. Według niego kontaktowało się z nim ostatnio parę organizacji z Europy. Wszystko wskazuje jednak na to, że zasili on sztab szkoleniowy Samurajów. Czy ten ruch oznacza zmiany w G2? Niekoniecznie. Dot Esports poprosiło je o komentarz w tej sprawie, na co formacja odpowiedziała stanowczo. – Nie możemy skomentować doniesień związanych z Nelsonem Sng, aczkolwiek możemy potwierdzić, że GrabbZ pozostanie naszym głównym szkoleniowcem na letnią rundę rozgrywek – czytamy w stanowisku G2.

Przypomnijmy, że G2 Esports wiosenny split LEC 2021 zakończyło na trzecim miejscu po przegranej z Rogue w finale drabinki przegranych. Mistrzostwo Europy w League of Legends trafiło ostatecznie w ręce MAD Lions.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wciąż tli się iskierka nadziei. K1CK w walce o play-offy European Masters*

Wczoraj pierwsza drużyna z Alior Bank Ultraligi pożegnała się z szansami na mistrzostwo European Masters. I to nie byle kto, bo sam obrońca tytułu, cz...