STS
fot. materiały prasowe

Ruszają zapisy do Esportowego Turnieju Polski, wśród dyscyplin CS:GO, SC2 oraz szachy

Rozpoczyna się kampania Esportowy Turniej Polski! Wraz z nią nadchodzą gamingowe rozgrywki, za które odpowiadać będzie Centrum GovTech, wspierane przez Gameset. Głównym partnerem imprezy będzie natomiast Totalizator Sportowy.

Gaming to jedna z tych dyscyplin, w której Polacy mogą śmiało konkurować z całym światem. Mam nadzieję, że ten turniej będzie okazją nie tylko do jej utrwalenia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję – do zobaczenia w finale! – przyznała Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech. – Totalizator Sportowy jest związany z polskim esportem od 2019 roku. Z ogromną satysfakcją obserwujemy, jak dynamicznie rozwija się gaming w naszym kraju. Esportowy Turniej Polski to kolejna odsłona naszej współpracy w tym obszarze i liczymy, że to wydarzenie przyniesie zawodnikom i ich fanom wiele pozytywnych emocji – stwierdziła z kolei Aida Bella, dyrektor biura rzecznika prasowego Totalizatora Sportowego.

Podczas Esportowego Turnieju Polski będziemy mieli okazję oglądać zmagania w ramach takich tytułów, jak Counter-Strike: Global Offensive czy też StarCraft II, aczkolwiek nie zabraknie także online’owej wersji szachów. Kwalifikacje do pierwszej oraz trzeciej gry przeprowadzane będą z podziałem na województwa, podczas gdy rozgrywki eliminacyjne w produkcji Blizzarda będą mieć charakter ogólnokrajowy. Co znaczące, dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak chociażby komputery i fotele gamingowe oraz liczne peryferia. Wszyscy zainteresowani powinni dziś o 20:00 udać się pod ten adres, bo to właśnie wtedy ruszą zapisy. Na stronie tej znaleźć można także wszystkie niezbędne informacje na temat samych zawodów.

Kampania Centrum GovTech ma przysłużyć się promowaniu korzystania ze sztucznej inteligencji w dziedzinach kreatywnych, a jednocześnie stanowić element działań informacyjnych o technologicznych innowacjach. Na samym Esportowym Turnieju Polski się zresztą nie skończy, bo już wkrótce ogłoszona zostanie także konferencja, podczas której poruszana będzie kwestia wspierania twórców z branży kreatywnej oraz samym tej dziedziny.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa MICHA zagra na IEM Summer 2021, zespół dychy w zamkniętych eliminacjach

Wielkimi krokami zbliża się drugi w tym roku turniej spod szyldu Intel Extreme Masters. Co znaczące, podczas IEM Summer 2021 na pewno nie zabraknie po...