Już druga polska ekipa znalazła się poza play-offami European Masters 2021 Spring. Wczoraj z rozgrywek w rozczarowującym stylu odpadło AGO ROGUE, dzisiaj, po porażce z Mkers, do mistrza ostatniego sezonu Alior Bank Ultraligi dołączyło także K1CK.

Podwaliny tej eliminacji mogliśmy zobaczyć już tydzień temu. Ekipa Mateusza "Matislawa" Zagórskiego nie pokazała się wtedy z najlepszej strony, przegrywając wszystkie możliwe mecze. W ten sposób wylądowała na samym końcu tabeli grupy A, zaraz za Anorthosis Esports, które wygrało jedną grę i to właśnie z naszymi rodakami. Nie wszystko jednak zostało przekreślone. Co prawda wicemistrzowie Polski musieli triumfować w prawie wszystkich meczach i liczyć na dogodne wyniki w spotkaniach innych drużyn, ale awans do play-offów cały czas był możliwy. Wszelkie nadzieje przerwało jednak Mkers z Arturem "Zwyroo" Trojanem na czele.

Na początku nic nie wskazywało na porażkę K1CK. Gra przebiegała w miarę spokojnie, a pierwsze dwie eliminacje w tym spotkaniu poszły na konto Matislawa. W szesnastej minucie przeciwnikom udało się jednak podkraść Herolda i wychwycić Łukasza "Puki Style'a" Zygmunciaka na złej pozycji. Sytuacja odwróciła się dzięki walce na rzece w pobliżu Barona Nashora, po której reprezentanci Ultraligi zgarnęli wzmocnienie i ważne eliminacje.

Następny Nashor należał już jednak do Mkers. Ekipa Zwyroo wyłapała Matislawa i w mgnieniu oka zwróciła się w stronę potwora. W następnych minutach mieliśmy do czynienia z obroną Częstochowy w wykonaniu Pukiego i spółki. Drużyna z ligi włoskiej zgarnęła kolejne fioletowe wzmocnienie oraz duszę powietrznego smoka i tylko cud pozwoliłby Polakom wygrać to spotkanie. O końcowym rezultacie zadecydował teamfight na górnej alei w 45. minucie. Mkers z chęcią podjęło tę walkę drużynową, podczas gdy Zwyroo wraz z Rafaelem "Doxym" Zarabim podkradli się do Nexusa rywali. Tym nerwowym akcentem K1CK musiało pożegnać się z wiosenną edycją EU Masters.

Po więcej informacji dotyczących tej edycji European Masters 2021 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: