STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

SZOK! dev1ce opuszcza Astralis i przenosi się do Szwecji!

Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi… Nicolai „dev1ce” Reedtz opuszcza Astralis! Czterokrotny triumfator Majora CS:GO przenosi się do Ninjas in Pyjamas, gdzie zajmie miejsce Tima „⁠nawwka⁠” Jonassona. To bez dwóch zdań koniec pewnej ery. dev1ce żegna się z drużyną, której jest ikoną Duńczyk był częścią Astralis od momentu stworzenia tej organizacji, do którego wspólnie z kolegami […]

Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi… Nicolai „dev1ce” Reedtz opuszcza Astralis! Czterokrotny triumfator Majora CS:GO przenosi się do Ninjas in Pyjamas, gdzie zajmie miejsce Tima „⁠nawwka⁠” Jonassona. To bez dwóch zdań koniec pewnej ery.

dev1ce żegna się z drużyną, której jest ikoną

Duńczyk był częścią Astralis od momentu stworzenia tej organizacji, do którego wspólnie z kolegami przyłożył zresztą rękę. To miało miejsce jeszcze na początku 2016 roku, czyli ponad pięć lat temu. Od tamtej pory dev1ce i spółka wielokrotnie zapisywali się na kartach historii, a nam w pamięć najbardziej zapadła triumfalna kampania po pozyskaniu Emila „Magiska” Reifa w lutym 2018 roku. Odświeżone wówczas Astralis stało się najlepszą drużyną w historii Counter-Strike’a: Global Offensive, w czym spora zasługa dev1ce’a. Snajper do dziś był największą gwiazdą swojej formacji, cały czas utrzymując się w ścisłej światowej czołówce, jeśli chodzi o dyspozycję indywidualną.

Zaskakujący początek rekonstrukcji Astralis

W ostatnich miesiącach wybudowany przez Astralis pomnik powoli się jednak rozpadał. W przestrzeni publicznej często mówiło się o napięciu na linii organizacja-zawodnicy, a emocje podsycały urlopy zdrowotne, na które w 2020 roku udali się Lukas „gla1ve” Rossander i Andreas „Xyp9x” Højsleth. I choć formacja ostatecznie wróciła do swojego podstawowego składu, udanie kończąc sezon, to po Sylwestrze tak kolorowo już nie było. Słabe wyniki rozbudzały wątpliwości na temat przyszłości projektu, szczególnie że do ławki rezerwowych przyspawany pozostawał Lucas „Bubzkji” Andersen. W końcu oficjalnie potwierdzono więc, iż zespół czeka przebudowa, ale chyba nikt nie spodziewał się, że rozpocznie się ona w ten sposób. Z oficjalnych komunikatów wynika bowiem, iż to dev1ce wyszedł z inicjatywą transferu.

CZYTAJ TEŻ:
dev1ce o transferze: Dołączam do projektu, w który szczerze wierzę

Jeśli jednak uważniej przyjrzymy się kontekstowi, to całe zamieszanie nabiera sensu. Reedtz od jakiegoś czasu mieszka w Szwecji, co w erze pandemii w znacznym stopniu utrudniało jego funkcjonowanie w Astralis. Duńska ekipa znana jest przecież z polegania na swoim obiekcie w Kopenhadze.

Z punktu widzenia NIP-u sprawa była banalnie prosta. Szansa na zakontraktowanie gwiazdy pokroju dev1ce’a zdarza się raz na miliard lat.

Obecny skład Ninjas in Pyjamas:

 • Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
 • Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
 • Hampus „⁠hampus⁠” Poser
 • Erik „⁠ztr⁠” Gustafsson
 • Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz
 • Björn „⁠THREAT⁠” Pers – trener
 • Tim „⁠nawwk⁠” Jonasson – lista transferowa

Obecny skład Astralis:

 • Peter „dupreeh” Rasmussen
 • Emil „Magisk” Reif
 • Lukas „gla1ve” Rossander
 • Andreas „Xyp9x” Højsleth
 • Lucas „Bubzkji” Andersen
 • Danny „zonic” Sørensen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cinkrof League of Legends

Bez drużyn z Ultraligi, ale z polskim akcentem. Cinkrof walczy o play-offy EU Masters

Czas na ostatni dzień grupowych zmagań podczas European Masters Spring 2021. Po rozstrzygnięciu sytuacji w grupie D poznamy już całą listę zakwalifiko...