STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Milion dolarów za dev1ce’a?

Gdy wybiło piątkowe południe, świat CS:GO zmienił się raz na zawsze. Jeden z najlepszych profesjonalnych graczy w historii produkcji, Nicolai „dev1ce” Reedtz, po ponad pięciu latach reprezentowania Astralis postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do Ninjas in Pyjamas. I choć w ostatnich miesiącach europejski esport przyniósł nam kilka naprawdę głośnych transferów, to ten dzisiejszy mimo wszystko […]

Gdy wybiło piątkowe południe, świat CS:GO zmienił się raz na zawsze. Jeden z najlepszych profesjonalnych graczy w historii produkcji, Nicolai „dev1ce” Reedtz, po ponad pięciu latach reprezentowania Astralis postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do Ninjas in Pyjamas. I choć w ostatnich miesiącach europejski esport przyniósł nam kilka naprawdę głośnych transferów, to ten dzisiejszy mimo wszystko zdołał się czymś wyróżnić. Czym? Ano tym, że przeprowadzono go w absolutnej ciszy. Nikt nie spodziewał się przecież, iż dev1ce poprosi swojego pracodawcę o umożliwienie mu zmiany barw klubowych; nie pojawiły się także żadne doniesienia łączące Duńczyka ze szwedzkim Ninjas in Pyjamas. Krótko mówiąc, o 12:00 opadła nam wszystkim szczęka.

CZYTAJ TEŻ:
dev1ce o transferze: Dołączam do projektu, w który szczerze wierzę

To może być największy transfer w historii

Dlatego też przenosiny dev1ce’a do NIP-u mogliśmy zacząć rozbierać na czynniki pierwsze dopiero wtedy, gdy minął szok. Ciekawe informacje dostarczyło nam już oświadczenie Astralis, które potwierdziło, iż umowa Reedtza miała wygasnąć wraz z końcem grudnia. Duńczycy publicznie przyznali także, iż to oni nawiązali kontakt z sąsiadami zza Bałtyku, niejako proponując im usługi swojej gwiazdy, choć oczywiście nie za darmo.

Włodarze obu formacji ani słowem nie zająknęli się jednak na temat szczegółów związanych z negocjacjami, więc ktoś ich wyręczył. Mowa o dziennikarzach portalu dust2.dk oraz Guillaume „neLu” Canelo z francuskiego 1PV, którzy zgodnie stwierdzili, iż NIP wydał na transfer dev1ce’a około milion dolarów. – dev1ce związał się z NIP-em na trzy lata. Jego kontrakt z Astralis wygasał wraz z końcem tego roku (więc prawdopodobnie tak samo wygląda sytuacja pozostałych graczy). Informatorzy donoszą mi, że kwota wykupu to około milion dolarów. To może być największy transfer w historii – przyznał neL.

Co ciekawe, o podobnej, bo wynoszącej milion euro kwocie wykupu mówiło się zaledwie kilka dni temu, gdy zawodnik League of Legends,  Felix „Abbedagge” Braun, przeniósł się z FC Schalke 04 do 100 Thieves. Niemieckiego midlanera nie sposób jednak porównywać do dev1ce’a, bo Duńczyk jest zdecydowanie bardziej utytułowaną postacią. Reedtz to w końcu czterokrotny mistrz Majora CS:GO, który pod kątem umiejętności indywidualnych stawiany jest na równi z Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem z Natus Vincere i Mathieu „ZywOo” Herbaut z Teamu Vitality. A lepszych graczy w Counter-Strike’a obecnie na świecie po prostu nie ma.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami finały VALORANT Challengers w regionie EMEA. W grze m.in. FPX, Liquid i Fnatic

Już dziś startują finały VALORANT Challengers. Łącznie osiem drużyn wyłonionych z kwalifikacji z Europy, Bliskiego Wschodu oraz CIS zawalczy o awans n...