STS
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Na tego gościa nie ma mocnych. rapha wciąż króluje w Quake’u

W przypadku zakończenia finałów pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 pisaliśmy o tym, że „w życiu są pewne trzy rzeczy – śmierć, podatki oraz Shane „rapha” Hendrixson wygrywający kolejny turniej Quake Champions„. Od tamtego zwieńczenia turnieju minęło pół roku, jednakże ten stan rzeczy się nie zmienił, bowiem Amerykanin zatriumfował podczas drugiego etapu QPL S2. […]

W przypadku zakończenia finałów pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 pisaliśmy o tym, że „w życiu są pewne trzy rzeczy – śmierć, podatki oraz Shane „rapha” Hendrixson wygrywający kolejny turniej Quake Champions„. Od tamtego zwieńczenia turnieju minęło pół roku, jednakże ten stan rzeczy się nie zmienił, bowiem Amerykanin zatriumfował podczas drugiego etapu QPL S2.

rapha sprostał oczekiwaniom

Reprezentant Teamu Liquid od samego początku był stawiany w roli faworyta. Zakończył on przecież fazę zasadniczą bez ani jednej klęski na koncie, a ostatnimi czasy wygrywa wszystko, co pojawia się na jego drodze. W pewnym stylu rozpoczął turniej, pokonując Garetha „GaRpY’ego” Marshalla i Maximiliano „maxtera” Gonzaleza. W finale drabinki wygranych Hendrixson spotkał naszego jedynego rodaka na turnieju – Macieja „Avka” Krzykowskiego, który w podobny sposób doszedł do tego etapu. Niefortunnie dla polskich widzów, tutaj skończyła się seria wygranych 30-latka, wszak musiał on uznać wyższość raphy wynikiem 1:3.

Polak poza podium

Sam Av3k spadł następnie do finału loser’s bracketu, gdzie zaliczył on swoją drugą i ostatnią klęskę na turnieju, po której zakończył swoją przygodę. Jego katem został Alexei „cYpheR” Yanushevsky. Białorusin nie miał litości dla Polaka, miażdżąc go wynikiem 3:0 na Corrupted Keep, Ruins of Sarnath oraz Awoken. To właśnie on zdołał przejść ostatnią drabinkę aż do finału, gdzie spotkał Amerykanina. Tym razem role się odwróciły i cYpheR ze zwierzyny zamienił się w ofiarę, bowiem rapha zwyciężył wynikiem 4:0 i dodał kolejne trofeum do swojej gablotki.

Końcowa klasyfikacja finałów drugiego etapu Quake Pro League Season 2 prezentuje się następująco:

1. rapha 15 000 $
2. cYpheR 10 000 $
3. vengeurR 8 000 $
4. nosfa 7 000 $
5-6. RAISY, Av3k 6 000 $
7-8. maxter, DaHanG 5 000 $
9-12. sib, BaSe, dramiS, ZenAku 3 750 $
13-16. cha1n, cnz, psygib, GaRpY 2 750 $
17-20. Effortles, Cooller, Spart1e, K1llsen 2 000 $
21-24. HELL, bukster, dooi, chance 1 000 $
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ScreaM Team Liquid VALORANT

Europa górą! Co działo się w pierwszy weekend VALORANT Challengers EMEA?

Za nami pierwszy weekend rozstrzygnięć w ramach VALORANT Challengers w regionie EMEA. Do boju o dwa miejsca na turniej rangi Masters, który będzie mia...