STS
fot. ESL

ESL oraz Intel przedłużają współpracę. IEM Cologne zajmie miejsce ESL One Cologne

Współpraca ESL Gaming oraz firmy Intel trwa już tak długo, że dla większości esportowych fanów jest czymś oczywistym. Wydaje się zresztą, że oczywista jest ona dla obu przedsiębiorstw, które potwierdziły, że ich kooperacja została przedłużona na kolejne lata.

ESL One Cologne będzie znane jako IEM Cologne

Nowa umowa pomiędzy ESL a Intelem wejdzie w życie w 2022 roku i w jej ramach obie spółki w trakcie trzech lat zainwestują ponad 100 milionów dolarów. Nowe porozumienie obowiązywać będzie aż do czasu Intel Extreme Masters Katowice 2025, obejmując jeszcze przy okazji polską imprezę. Sporym przełomem jest na pewno fakt, że wraz z rozpoczęciem obowiązywania nowego porozumienia wszystkie niemające ligowego charakteru turnieje CS:GO z cyklu ESL Pro Tour organizowane będą pod marką Intela, co oznacza, że legendarne ESL One Cologne będzie znane już jako Intel Extreme Masters Cologne. Ponadto współpraca rozszerzona zostanie także na wydarzenia spod szyldu DreamHack Open oraz DreamHack Festivals.

Po 20 latach wspólnego budowania czegoś ramię w ramię trudno uznać firmę Intel tylko za partnera. Ta trwająca dwie dekady podróż stworzyła wieź, która nie ma sobie równych w świecie esportu, dlatego też jesteśmy podekscytowani, że możemy poszerzyć ją o tak znaczące zaangażowanie. Kolejne trzy lata będą najwspanialszymi, jakie fani esportu kiedykolwiek widzieli – Ralf Reichert, Co-CEO w ESL Gaming.

Następny krok w celu wywindowania esportu

Gdy dwie dekady temu połączyliśmy siły z ESL, nie wyobrażaliśmy sobie, że współpraca ta stanie się tak potężna. Wspólnie kreowaliśmy esportowy krajobraz, współpracując przy najbardziej spektakularnych turniejach na świecie i dostarczając zdecydowanie najlepsze esportowe doświadczenia milionom fanów z całego świata. Jako Intel, liderzy branży PC-owego gamingu, jesteśmy podekscytowaniu tym, że możemy postawić następny krok w naszej pełnej sukcesów wspólnej historii, by wznieść esport na jeszcze wyższy poziom – Marcus Kennedy, General Manager of Gaming and Esports Segment w Intelu.

Współpraca pomiędzy ESL a Intelem rozpoczęta została w 2006 roku i początkowo dotyczyła tylko zawodów organizowanych na terenie Niemiec. Z czasem jednak przybrała ona charakter globalny, a sam Intel został sponsorem tytularnym imprez z cyklu IEM, które na przestrzeni lat odwiedziły nie tylko Europę, ale również obie Ameryki oraz Azję i Australię. W 2016 roku kooperacja została pogłębiona, dzięki czemu firma z Kalifornii została globalnym partnerem technologicznym ESL, jednocześnie angażując się w serię Intel Grand Slam.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bwipo nie przedłużył umowy z Fnatic. "Mam kilka opcji, z których mógłbym skorzystać"

Na początku tygodnia informowaliśmy o najnowszych doniesieniach z obozu Fnatic. Według nich skład League of Legends organizacji miałby się zmienić z k...