Electronic Arts poinformowało o zablokowaniu ponad 10 tysięcy użytkowników w FIFA Mobile. Według firmy naruszali oni zasady gry nadużywając usterek i błędów lub korzystając z zewnętrznych narzędzi, które są niedozwolone podczas rozgrywania spotkań. Zawieszenia gracze potrwają przez trzy najbliższe tygodnie.

Gry są najlepsze, kiedy każdy może grać na równych zasadach. Oszukiwanie, phishing, hacking lub cokolwiek innego, co daje przewagę nad konkurencją, psuje doświadczenie wszystkim i wpływa na równowagę gry – możemy przeczytać w oświadczeniu Electronic Arts.

Zbanowani gracze pozbawieni szansy zdobycia najlepszych kart

Gracze z zablokowanymi kontami mają czego żałować. Dziś w FIFA Mobile oficjalnie rozpoczyna się bowiem promocja związana z kartami TOTS, która obejmować ma wszystkie najlepsze rozgrywki europejskie takie, jak: La Liga, Premier League, Bundesliga czy Serie A. Zbanowani użytkownicy nie będą mogli wziąć w niej udziału, przez co przegapią szansę na zdobycie najlepszych zawodników w grze.

Na koniec warto podkreślić, że wielu graczy jest niezadowolonych z ruchu Electronic Arts. Niektórzy twierdzą, że są niewinni, a całe zamieszanie wywołane zostało przez jeden błąd występujący w grze. Niestety, wydawca nie określił dokładnie jakich oszustw dopuścili się poszczególni gracze, co dodatkowo podgrzało atmosferę wokół najnowszej fali banów.