STS
fot. ESL/Jak Howard

Finały VALORANT Challengers EMEA wracają po przerwie. Kto awansuje do play-offów?

Po kilku dniach przerwy powracają finały VALORANT Challengers w regionie EMEA. I chociaż udziału w zawodach nie biorą już BBL Esports i Futbolist, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach, to pozostali uczestnicy nadal nie są pewni swojej przyszłości.

Która z europejskich ekip po raz pierwszy polegnie?

O krok od awansu do play-offów znajdują się m.in. FPX oraz Team Liquid, które swoją przygodę z zawodami zaczęły od zwycięstw. Dzięki temu oba zespoły mają szansę na to, by wygrać grupę A, aczkolwiek dokona tego tylko jeden z nich. Który? O tym przesądzi zaplanowany na godzinę 17:00 mecz. Jego zwycięzca będzie mógł w spokoju czekać na kolejne rozstrzygnięcia, przegrany natomiast jutro zmierzy się z Gambit Esports w spotkaniu ostatniej szansy.

Niemniej ciekawie będzie w zbiorze B, gdzie już dziś o awans z pierwszego miejsca postarają się Fnatic i Guild Esports. Faworyta trudno teraz wskazać, bo i jedni, i drudzy przed kilkoma dniami bezwzględnie rozprawili się ze swoimi oponentami i wydają się być w naprawdę dobrej formie. A to nie jest dobra informacja dla Oxygen Esports, które w piątek powalczy o sensacyjny finisz na drugim miejscu z przegranym wspomnianego wyżej starcia.

Harmonogram drugiego tygodnia fazy grupowej VALORANT Challengers:

29 kwietnia

Mecz wygranych grupy A

17:00 FPX vs Team Liquid BO3

Mecz wygranych grupy B

20:00 Fnatic vs Guild Esports BO3
30 kwietnia

Decydujący mecz grupy A

17:00 Gambit Esports vs FPX/Liquid BO3

Decydujący mecz grupy B

20:00 Oxygen Esports vs Fnatic/Guild BO3

Mecze finałów EMEA w ramach VALORANT Challengers wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games na Twitchu.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Twitch reaguje na streamy hot tub. "Nasza polityka zezwala na to w pewnym kontekście"

Od ponad miesiąca jednymi z najpopularniejszych transmisji na Twitchu są streamy z... jacuzzi. Tak zwana "hot tub meta" wzięła szturmem platformę stre...