Nicolai "HUNDEN" Petersen wraca do CS:GO! Doświadczony Duńczyk w ogromnym stopniu przyczynił się do serii świetnych wyników osiąganych przez Heroic. Swoich podopiecznych doprowadził m.in. do triumfu w europejskim ESL One Cologne 2020. Jednakże krótko po tym triumfie jego kariera się załamała.

Wyszło bowiem na jaw, że 29-latek był jednym z tych, którzy wykorzystywali tzw. coach bug. Wiele osób co prawda zakładało, że nieuczciwość Petersena mogła pomóc w wygraniu ESL One. Ostatecznie jednak okazało się, że jego przewinienia dotyczą zupełnie innych spotkań. Spotkań, których było na tyle dużo, że HUNDEN został przez Esports Integrity Commission zawieszony na osiem miesięcy. Za tą decyzją poszło także ogłoszenie Heroic, które postanowiło zawiesić swojego szkoleniowca. Ale właśnie, tylko zawiesić. Duńczyk pozostał w szeregach organizacji i było pewne, że powróci do pełnionej przez siebie roli po zakończeniu bana.

HUNDEN wraca do trenowania

Owy ban wygaśnie już 1 maja i to właśnie wtedy HUNDEN ponownie obejmie stery zespołu. – Jestem podekscytowany. Trudno było przez osiem miesięcy znajdować się na uboczu i nie uczestniczyć w oficjalnych meczach. Okres ten spędziłem na doskonaleniu swoich umiejętności analitycznych. Nie ma jednak wątpliwości, że powrót do odpowiedniego rytmu zajmie mi nieco czasu. Z drugiej strony zespół tym czasie pracował nad tym, by być coraz lepszym w samodzielnym podejmowaniu decyzji – przyznał sam Petersen, dodając przy okazji: – Heroic celuje w bycie numerem jeden na świecie, dlatego też musimy kontynuować naszą pracę, która została zapoczątkowana osiem miesięcy temu.

Przypomnijmy, że podopieczni Duńczyka rozpoczęli dziś zmagania w ramach DreamHack Masters Spring 2021. I chociaż przez pierwsze dwa dni turnieju nie będą oni mogli jeszcze korzystać z pomocy swojego trenera, tak już w sobotę ten poprowadzi ich ponownie.