Niezbyt długo trwała współpraca pomiędzy Illuminar Gaming i dotychczasowym składem Counter-Strike'a: Global Offensive. Zakończyła się bowiem po niespełna trzech miesiącach. Rodzima organizacja postanowiła zmienić swoją strategię w przypadku dywizji CS-a.

Pierwsze informacje o tym, że Illuminar rozstanie się z zespołem tworzonym przez Dominika "GruBego" Świderskiego, Piotra "morelza" Taterkę, Patryka „Sidneya” Koraba, Kubę „Markosia” Markowskiego oraz Mikołaja „mouza” Karolewskiego dotarły do nas kilka dni temu. Zaskoczyły wielu i to mimo że formacja regularnie zawodziła w ESL Mistrzostwach Polski. To jednak nie wyniki były decydującym czynnikiem w tej decyzji.

Nowa strategia Illuminar w dywizji CS:GO

Wiele wskazuje na to, że potwierdzi się scenariusz, o którym wcześniej pisał portal Weszło Esport. Ten zakłada bowiem, że Illuminar postawi na młodych i mniej doświadczonych zawodników. – Dziś dokonujemy zmiany w strategii i kierunku dywizji CS:GO Illuminar i w związku z tym rozstajemy się ze graczami po wspólnych rozmowach – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Fryderyka "Veggiego" Kozioła. – Nie wątpię, że każdy z nich znajdzie miejsce w topowej drużynie, szczególnie że rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron i nie oczekujemy żadnych kwot buyout – oznajmił.

Szczegółów nowego podejścia do sekcji Counter-Strike'a póki co nie poznaliśmy. Ekipa mouza i GruBego dogra ESL MP i Polską Ligę Esportową. Na razie nie wiadomo czy zawodnicy będą trzymać się razem po zakończaniu tych zmagań.