Pierwsza w tym roku odsłona cyklu Regional Major Rankings w Azji już za nami. Ostatecznie po triumf sięgnęło ViCi Gaming, które w poniedziałkowym finale Perfect World League Season 1 rozprawiło się z przewodzącym dotychczas regionalnemu rankingowi TYLOO.

Co raczej nikogo nie dziwi, obie ekipy od samego początku wyraźnie odstawały od reszty stawki i pierwsze grupowe zmagania zakończyły z kompletem zwycięstw. TYLOO niepokonane zostało także po fazie grupowej numer dwa, podczas gdy ViCi po zaciętym meczu uległo głównym rywalom i w efekcie przygodę z play-offami zaczęło od drugiej ich rundy. W tej Zhihong "aumaN" Liu i spółka rozprawili się jednak z Invictus Gaming, dzięki czemu awansowali do wielkiego finału, gdzie ponownie czekało na nich TYLOO.

Tym razem to chińsko-malezyjski skład prezentował się lepiej i najpierw wygrał na Overpassie 16:12, a potem 16:9 na Mirage'u. Zespół spod znaku czerwonego smoka stać było tylko na odpowiedź na Inferno, gdzie zatriumfował 16:13, ale to było za mało. Ostatnie słowo należało do ViCi, które zwycięstwem 16:14 na Vertigo przypieczętowało wygraną w całym meczu wynikiem 3:1. Tym samym mistrzowie Perfect World League w regionalnym rankingu RMR zrównali się punktowo z pokonanymi przez siebie oponentami.

Na ten moment przedmajorowy ranking w Azji prezentuje się następująco:

# Drużyna RMR 2020 PWL Season 1 TBA TBA Ogólnie
1. TYLOO 100 1 500 1 600
1. ViCi Gaming 1 600 1 600
3. Invictus Gaming 1 400 1 400
4. Wings Up Gaming 1 300 1 300
LEGENDA:
 Status legendy    Status pretendenta    Status kandydata    Brak awansu
Na czerwono zaznaczono punkty, których liczbę zmniejszono z powodu zmian w składzie.

Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec emocji, bo latem w nieznanym jeszcze terminie odbędą się kolejne zawody, podczas których będzie można zgarnąć kolejne punkty rankingowe. A te będą kluczowe w kwestii awansu na zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.