Jak to często w światowym CS-ie bywa, święto czy nie święto – grać trzeba. Swoją pracę do wykonania miały dziś MAD DOG'S PACT oraz x-kom AGO, ale obie polskie drużyny nie wywiązały się z niej najlepiej, ulegając w poniedziałkowych meczach.

Stosunkowo wcześnie musieli obudzić się dziś gracze PACTU, wszak ci tuż przed 10 rozpoczęli starcie z Endpoint CeX. Na początek obie piątki zabrały nas na Trainia, który był wyborem Polaków. Gra na pociągowej mapie toczyła się w dość wyrównanych okolicznościach i długo mogliśmy zastanawiać się, na czyją stronę ostatecznie przechyli się szala. Finalnie lepsi okazali się rywale z zagranicy, którzy triumfowali po dogrywce. Emocji całkiem sporo było także na Inferno. Tam wprawdzie sytuację przez większość czasu zdawała się kontrolować ekipa Thomasa "Thomasa" Uttinga, lecz po zmianie stron także i Kamil "Sobol" Sobolewski wraz z kompanami dali o sobie znać. Niemniej strat poniesionych przed przerwą nie udało się odrobić i nadwiślańska piątka musiała uznać wyższość przeciwnika w kolejnym meczu LOOT.BET Season 9.

Nadzieją na poprawę nastrojów rodzimych kibiców było AGO, które tego popołudnia przystąpiło do rywalizacji w play-offach Spring Sweet Spring 1. Niemniej już teraz wiemy, że przygoda w fazie pucharowej tych rozgrywek w wykonaniu Jastrzębi nie należała do najdłuższych. Ekipa Karola "rallena" Rodowicza zaliczyła bowiem porażkę już w pierwszym spotkaniu, co oznaczało rychłą eliminację z zawodów. Do tego polski skład zaprezentował się z mocno przeciętnej strony. Równorzędna walka skończyła się właściwie wraz z zamknięciem pierwszej połowy gry na Duście2 – później na serwerze rządzili już oponenci, a dowodem ich przewagi może być zdominowane przez nich Inferno, na którym x-kom AGO zgarnęło ledwo cztery oczka.

Wyniki dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

3 maja
09:50 MAD DOG'S PACT 0:2 Endpoint CeX Train 17:19
Inferno 13:16
15:00 x-kom AGO 0:2 EXTREMUM Dust2 9:16
Inferno 4:16