x-kom AGO miało szansę wskoczyć do najlepszej czwórki tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021, ale takowej okazji nie wykorzystało. Wszystko dlatego, że po znakomitej grze na Nuke'u przeciwko Illuminar Gaming Jastrzębie poczuły się najwyraźniej za pewnie, za co skarcił ich rywal, wygrywając drugą wieczorną potyczkę. Dla iHG było to jednak za mało, by myśleć o play-0ffach krajowego czempionatu – zamiast tego drużyna ta jest już pewna niechlubnego spadku z ligi.

x-kom AGO 16 : 4 Illuminar Gaming

(ESL Mistrzostwa Polski – 8. kolejka)
16 14 Nuke 1 4
2 3

Obraz pierwszej batalii pomiędzy tymi drużynami zarysował się bardzo szybko. Po kilku rundach wiedzieliśmy już bowiem, że jeżeli x-kom AGO utrzyma grę na takim poziomie przez cały jego okres trwania, zwycięstwo Jastrzębi będzie niemal gwarantowane. Damian "Furlan" Kisłowski i partnerzy robili bowiem tak naprawdę wszystko, co tylko chcieli. Doskonale zorganizowane szyki obronne sprawiały, że rywalowi z ogromnym trudem przychodziło zbliżanie się nawet w okolice miejsc, w których podkłada się bombę. Absolutna dominacja AGO musiała przełożyć się na rezultat – a ten po pierwszej połowie wynosił aż 14:1 na korzyść najwyżej notowanej polskiej piątki w rankingu HLTV. Została już więc tylko formalność, którą udało się zrealizować bez większych problemów i tak oto przekonujący triumf podopiecznych Mikołaja "miniroxa" Michałkowa stał się faktem.

Illuminar Gaming 16 : 10 x-kom AGO

(ESL Mistrzostwa Polski – 8. kolejka)
16 11 Vertigo 4 10
5 6

Na Vertigo zobaczyliśmy odmienione iHG. Mimo że Dominik "GruBy" Świderski i partnerzy już przed startem mapy byli pewni spadku z ESL MP, to w dalszym ciągu byli skorzy do walki. Szybko zapomnieli o minionych wydarzeniach i skupili się na solidnej obronie. Szczelna defensywa pozwoliła wypracować przewagę – i to zresztą nie byle jaką, bo wynoszącą 7 punktów przed przerwą. Nic zatem dziwnego, że w szeregach AGO zaczęło pojawiać się zdenerwowanie takim obrotem spraw, ale i zarazem sportowa złość, która objawiła się wrzuceniem piątego biegu i pościgiem za korzystnym wynikiem. Illuminar jednak nie chciało przepuścić szansy na utarcie nosa rywalom i wkrótce zatrzymało powrót rywali. Zrobiło to w idealnym momencie, zmuszając przeciwnika do wzięcia pauzy taktycznej i spróbowania czegoś nowego. To jednak nie wypaliło i ostatecznie punkty do ligowej tabeli powędrowały na konto drużyny z okiem w logo.


To było ostatnie zaplanowane na dziś starcie w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021. Kolejne mecze już jutro od 16:30. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.