STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Narodowe mistrzostwa świata w LoL-u? Riot nie wyklucza tego pomysłu

W przededniu Mid-Season Invitational 2021 Riot Games zorganizowało konferencję prasową dla mediów, w której podzieliło się paroma szczegółami między innymi na temat przyszłości League of Legends. Kilku wypowiedzi podsycających emocje przed turniejem udzielili zawodnicy DWG KIA oraz MAD Lions, aczkolwiek szczególną uwagę przykuł także komentarz jednego z włodarzy firmy. Ten dotyczył kwestii organizacji ewentualnych narodowych mistrzostw świata w LoL-u.

„To świetny pomysł, ale nie posiadamy realnych planów”

Uwielbiam mistrzostwa świata, kocham także European Masters, to naprawdę świetne rozgrywki. Nieustannie szukamy nowych sposobów na angażowanie naszych fanów, a także profesjonalnych zawodników i narodowe mistrzostwa świata spotkałyby się ze świetnym odbiorem na całym świecie, ale znalezienie dla nich miejsca w naszym zatłoczonym kalendarzu LoL Esports jest nie lada wyzwaniem. To świetny pomysł, wiele o nim rozmawiamy i na pewno chcemy go zorganizować w pewnej formie w przyszłości, aczkolwiek nie posiadamy żadnych realnych planów, którymi moglibyśmy się dzisiaj podzielić – powiedział John Needham, Global Head of Esports w Riot Games.

Trudno się dziwić takiemu podejściu organizatorów do ewentualnych zmagań narodowych. Temat ten przewija się w mediach już od jakiegoś czasu i niemalże za każdym razem eksperci czy inne persony dochodzą do tego samego wniosku – w obecnym kalendarzu LoL-a nie ma na coś takiego miejsca. Niemniej w wypowiedzi Needhama można znaleźć światełko nadziei, bowiem jak można zauważyć, włodarze Ligi również chcieliby coś takiego zorganizować.

Może zatem za parę lat będziemy świadkami takiego turnieju i zagra na nim reprezentacja Polski?

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Magma i Pyro – Roccat zaprezentował nowe klawiatury

Marka ROCCAT (należąca do firmy TURTLE BEACH) będąca jednym z najbardziej renomowanych producentów peryferyjnych urządzeń komputerowych, zaprezentował...