STS
Carzzy MAD Lions LoL
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Szansa wykorzystana! MAD Lions z awansem do kolejnej fazy MSI

Druga szansa MAD Lions na awans z grupy B na Mid-Season Invitational 2021 wykorzystana. Lwy zdołały się pozbierać po wcześniejszej porażce z fastPay Wildcats i zwyciężyć paiN Gaming. Triumf nad Brazylijczykami rozstrzygnął całkowicie losy zbioru, toteż szczęśliwcami, których będziemy oglądać w kolejnym etapie MSI są PSG Talon oraz reprezentanci League of Legends European Championship.

paiN Gaming 0:1 MAD Lions
Robo
Renekton
Armut
Gnar
CarioK
Morgana
Elyoya
Rumble
tinowns
Syndra
Humanoid
Lucian
brTT
Jhin
Carzzy
Varus
Luci
Alistar
Kaiser
Tahm Kench

Niełatwy początek Lwów

Mecz rozpoczął się od kompletnie nieudanej próby inwazji niebieskiej dżungli w wykonaniu MAD Lions, za co poświęcić musiał się Norman „Kaiser” Kaiser. W trakcie kolejnych kilku minut Gnar uznał wyższość rywala dwukrotnie, raz przegrywając w walce jeden na jednego z Renektonem, a następnie ulegając podczas ganka wrogiego leśnika. Mimo to sytuacja w złocie nie wyglądała aż tak źle dla Lwów, gdyż przeciwnicy przeważali jedynie o nieco ponad tysiąc sztuk.

Kłopoty po przerwie, ale ostatecznie sukces

Jeszcze przed wybiciem kwadransa byliśmy świadkami chwilowej pauzy w grze. Zaraz po jej zakończeniu Brazylijczycy przeszli do dalszego wyłapywania przedstawicieli LEC. Szala zwycięstwa jednak przechyliła się na stronę MAD wraz z wymazaniem dwójki oponentów przy środku. Od tego zaczęła się dalsza kontrola rozgrywki przez Kaisera i jego towarzyszy.

Całkowitą inicjatywę w spotkaniu Europejczycy przejęli po wygranej walce przy leżu Barona. Tam najpierw skutecznie posłali do piachu czwórkę rywali, a następnie zajęli się uśmierceniem fioletowego potwora. Licznik złota drużyny czerwonej wystrzelił w górę, a ta zaczęła pewnie atakować wrogie struktury. MAD Lions podczas trwania wzmocnienia zniszczyły dwa inhibitory, a różnica w funduszach na minutę trzydziestą wynosiła już niemalże dziesięć tysięcy. Mistrzowie europejskich rozgrywek ciągle napierali na bazę paiN, a po wygranej potyczce przy niebieskim Nexusie ostatecznie rozbili i sam rdzeń.

Już za moment ponownie obejrzymy mecz z udziałem paiN Gaming. Tym razem jednak rywalem reprezentantów Campeonato Brasileiro de LoL będą fastPay Wildcats. Mecz ten już nie ma jednak znaczenia w kwestii awansu do kolejnego etapu. Po więcej informacji dotyczących MSI 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy istnieje życie po hadesie?

Są drużyny, których siłą jest kolektyw. Przez lata taką właśnie ekipą było Astralis, obecnie zaś jest nią Gambit Esports. Znajdziemy tam co prawda wyr...