STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Skład VALORANTA w FPX bez trenera

Zaledwie pół roku trwała współpraca pomiędzy Ivanem „Johntą” Shevtsovem a FPX. Dziś bowiem ukraiński trener ogłosił, że opuszcza międzynarodowy skład, który niedawno zaliczył rozczarowujący występ podczas finałów VALORANT Challengers dla regionu EMEA.

Dwa półfinały na koncie

To koniec mojej przygody z FPX. W najbliższym czasie opublikuje wpis, w którym wyjaśnię kwestię mojej przyszłości. Teraz jednak chciałbym podziękować wszystkim graczom, których spotkałem w FPX – świetnie się z wami współpracowało. Wszystkim wam życzę powodzenia – stwierdził 33-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Za wyniki swojej byłej już ekipy odpowiadał on od grudnia ubiegłego roku i w tym czasie dwukrotnie doprowadził ją do półfinału. Najpierw podczas europejskiego VALORANT First Strike, a potem także przy okazji finałów pierwszego etapu VALORANT Masters na Starym Kontynencie.

Kto zostanie nowym trenerem?

Co ważne, Feniksy były także faworytem do awansu na nadchodzące VALORANT Masters Reykjavík 2021, ale kompletnie zawiedli na finałach EMEA, odpadając już w fazie grupowej. W związku z tym podopiecznych chińskiej organizacji w akcji zobaczymy dopiero za kilka tygodni, gdy rozpocznie się trzeci etap cyklu VALORANT Champions Tour 2021. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto do tego czasu przejmie obowiązki Shevtsova, chociaż niewykluczone, że będzie to Erik „d00mbr0s” Sandgren. Szwed był już w przeszłości testowany jako trener, ale wraz z przyjściem Ukraińca przejął obowiązki analityka zespołu.

Skład podległej FPX dywizji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Pontus „Zyppan” Eek
  • Tobias „shadow” Flodström
  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Andrey „Shao” Kiprsky
  • Dmitriy „dimasick” Matvienko
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Star Cup TFT

Dziś rusza Star Cup TFT. Czterech Polaków stanie w szranki z najlepszymi graczami Europy

Już za parę godzin wystartuje Star Cup Teamfight Tactics. O główną nagrodę walczyć będą najlepsi gracze z Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Niemiec, A...