STS
Replikacja VALORANT
screenshot VALORANT

Nowy tryb gry w VALORANCIE. Co jeszcze przyniesie patch 2.09?

Już dzisiaj na serwery VALORANTA wejdzie w życie najnowszy patch z numerem 2.09. Poprzednia aktualizacja wprowadziła nową mapę i dużo zmian dotyczących gier rankingowych, agentów oraz systemu gry. Co Riot Games przygotowało dla nas tym razem? Najważniejszą nowością będzie na pewno nowy tryb rozgrywki.

Tryb znany z LoL-a trafi do VALORANTA

Replikacja na pewno będzie znana wielu graczom League of Legends, ponieważ w założeniu jest podobna do trybu One for all. Cała drużyna będzie grać tą samą, wybraną wcześniej postacią. Każdy będzie mógł zagłosować na jednego agenta. Zmieni się częstotliwość używania umiejętności, których użyjemy znacznie częściej. Rozgrywka będzie toczyć się w systemie best of 9.

Jak podaje dotesports.com, Replikacja ma też zawierać „flashguarda”, który pomoże z nadmierną liczbą oślepień podczas meczu. Nowy tryb będzie dostępny tylko przez następne dwa tygodnie, ale nagrody w postaci punktów doświadczenia będą takie same jak w normalnych grach.

Patch 2.09 przynosi osłabienie Viper i zmiany w Breeze

Oprócz tego znamy też już kilka innych modyfikacji, jakie wejdą dzisiaj w życie razem z nową aktualizacją. Najważniejszą zmianą będzie prawdopodobnie osłabienie Viper, która w ostatnim czasie dostała bardzo dużego buffa. Jej umiejętności nie będą już tymczasowo odbierać połowy życia, a jedynie 30 punktów zdrowia. Postać ta ewidentnie zyskała na sile po ostatnim patchu, dlatego developerzy zdecydowali się na stonowanie jej mocy.

Istotne zmiany dotkną także najnowszej mapy Breeze, która zostanie dołączona do rotacji plansz w systemie rankingowym. Riot postanowił zablokować wizję w pobliżu drewnianych i metalowych drzwi, eliminując przedwczesną kolizję graczy. Poza tym tryb turniejowy zyska także możliwość włączenia dwóch taktycznych pauz dla każdej z drużyn.

Więcej szczegółów na temat zmian w aktualizacji 2.09 poznamy dopiero wraz z oficjalną listą, która pojawi się już dzisiaj.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SteelSeries przedstawia Rival 5 – nową mysz dla graczy

SteelSeries, producent profesjonalnego sprzętu dla graczy, przedstawił dziś nową gamingową mysz – Rival 5. Nowy członek rodziny Rival został stworzony...