Przez paręnaście ostatnich dni w społeczności League of Legends mówiono o domniemanych roszadach w szeregach EXCEL ESPORTS. Brytyjska organizacja ponoć planowała dokonać pewnych roszad w swoim składzie, w których efekcie Paweł "Czekolad" Szczepanik miałby zostać zastąpiony. Jego zmiennikiem miałby być Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm. Dzisiaj możemy potwierdzić pierwszą część tych informacji, bowiem zespół oficjalnie pożegnał się z Polakiem i jego dotychczasowym wspierającym, Tore „Tore” Hoelem Eilertsenem.

EXCEL dokonuje zmian po testach

Przygotowując się na letni split LEC zdecydowaliśmy się dokonać dwóch zmian w naszym składzie. Możemy potwierdzić, że Czekolad i Tore odejdą z EXCEL. Na zawsze będziemy wdzięczni za pasję i umiejętności, które wnosili do formacji. Życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłości. Roszady w składzie nigdy nie są łatwe, niemniej musimy patrzeć na synergię drużyny i jej wyniki. Podczas off-seasonu dokonaliśmy paru kompleksowych testów i jesteśmy pewni, że skład, który przygotowaliśmy na lato, pomoże nam osiągnąć rezultaty zadowalające nasze ambicje – mówi Joey "YoungBuck" Steltenpool, szkoleniowiec EXCEL.

Co w takim razie z przyszłością Czekolada? Na chwilę obecną nie wiadomo. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje na temat kolejnych ruchów midlanera, więc na konkretne szczegóły będziemy musieli poczekać. Jeżeli natomiast chodzi o Tore, to ten ma uzupełnić skład akademii MAD Lions, która rywalizuje na co dzień w hiszpańskiej lidze. Co więcej, jego miejsce w EXCEL ma zająć Petr „denyk” Haramach. Jednakże na dzisiejszy stan rzeczy to zaledwie plotki, na konkrety musimy jeszcze trochę poczekać.

Tak obecnie wygląda skład EXCEL:

Felix "Kryze" Hellström
Daniel "Dan" Hockley
Patrik "Patrik" Jírů
Joey "YoungBuck" Steltenpool