STS
Czekolad
fot. AGO ROGUE

Nukeduck zajmie miejsce Czekolada w EXCEL?

Napływają kolejne doniesienia dotyczące potencjalnych ruchów transferowych na profesjonalnej scenie League of Legends. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że Krzysztof „Kackos” Kubziakowski rzekomo ma dołączyć do akademii MAD Lions, gdzie będzie grał między innymi u boku Tore „Tore” Hoel Eilertsena. Norweski wspierający dotychczas reprezentował barwy EXCEL ESPORTS, ale wygląda na to, że pożegna się – przynajmniej […]

Napływają kolejne doniesienia dotyczące potencjalnych ruchów transferowych na profesjonalnej scenie League of Legends. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że Krzysztof „Kackos” Kubziakowski rzekomo ma dołączyć do akademii MAD Lions, gdzie będzie grał między innymi u boku Tore „Tore” Hoel Eilertsena. Norweski wspierający dotychczas reprezentował barwy EXCEL ESPORTS, ale wygląda na to, że pożegna się – przynajmniej na jakiś czas – z League of Legends European Championship. Dot Esports dziś wieczorem wskazało jego następcę, a także inne zmiany w szeregach XL.

CZYTAJ TEŻ:
Kackos nowym zawodnikiem akademii MAD Lions?

denyk zakontraktowany przez XL?

Według informacji przekazanych przez ten serwis nowym supportem EXCEL miałby zostać sprowadzony z Misfits Gaming Petr „denyk” Haramach. Czech choć był zaprezentowany przed startem wiosennego splitu jako członek głównej dywizji MSF, to nie wystąpił w ani jednym meczu fazy zasadniczej. Zamiast tego na dolnej alei Królików u boku Kaspera „Kobbego” Kobberupa mogliśmy oglądać tylko Oskara „Vandera” Bogdana. Mimo iż kontrakty całej trójki były ważne do końca listopada, to przynajmniej jeden z nich nie będzie dłużej częścią Misfits – jak informuje Dot Esports, kontrakt został już podpisany, co oznacza, że tylko kwestią czasu jest oficjalna prezentacja denyka w nowych barwach.

Koniec przerwy Nukeducka od profesjonalnej gry?

Na tym jednak zmiany w wyjściowej piątce EXCEL się nie kończą – niestety. Oprócz wspierającego zespół ten zamierza również zmienić midlanera, a to oznacza, że po zaledwie jednym splicie z miejscem w składzie XL pożegna się Paweł „Czekolad” Szczepanik. Jak donosi Dot Esports, nowym środkowym ma zostać Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm, który na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek gra znacznie dłużej. W ostatnim czasie reprezentował barwy Astralis, ale z osobistych pobudek zdecydował się zrezygnować z gry w wyjściowej piątce, gdzie zastąpił go Felix „MagiFelix” Boström. Teraz Nukeduck prawdopodobnie wraca do LEC, aczkolwiek już jako członek nowej formacji. Co dalej z Czekoladem – tego na chwilę obecną nie wiadomo.

Kuriozalna sytuacja w EXCEL

Ostatnie doniesienia przekazane przez Dot Esports są dość kuriozalne. Według podanych informacji EXCEL przymierzało się do dokonania zmian na midzie i pozycji wspierającego już podczas wiosennego splitu. Nawet odprawiło Tore i Czekolada do domu, choć ten drugi ostatecznie został w gaming housie, bo nie wykonał w porę testu na obecność COVID-19. Jak się jednak okazało, i tak musiałby wrócić, bo EXCEL nie mogło w tamtym momencie pozwolić już sobie na zmiany w związku z regulaminem LEC. Jedna z zasad zabrania gry w regionalnych europejskich ligach zawodnikom, którzy w danym splicie rozegrali już trzynaście meczów w mistrzostwach Starego Kontynentu. Z tego też powodu XL musiało trzymać się aktualnego składu, tak więc odesłany wcześniej do domu Tore musiał ponownie zameldować się w kwaterze.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, a EXCEL nie dokona więcej roszad, tak będzie prezentował się nowy skład:

Felix „Kryze” Hellström
Daniel „Dan” Hockley
Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm
Patrik „Patrik” Jírů
Petr „denyk” Haramach
Joey „YoungBuck” Steltenpool
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MAD awansuje z pierwszego miejsca. Przedostatni dzień zmagań w fazie grupowej MSI za nami

Piąty dzień akcji w fazie grupowej na Mid-Season Invitational 2021 został zakończony. Mieliśmy dzisiaj do czynienia z jedną dużą niespodzianką, ale w...