Nie przywykliśmy do szybkich reakcji zawodowego związku graczy CS:GO na ważne wydarzenia. I właśnie dlatego wpis Martina "STYKO" Styka w sprawie ewentualnego powtórzenia meczu Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas to dla nas miła niespodzianka. Członek rady graczy w CSPPA i zawodnik FunPlus Phoenix – którego zespół czeka zresztą w drabince Flashpoint Season 3 na rozstrzygnięcie afery – przyznał, iż organizacja jest zaangażowana w sprawę.

CZYTAJ TEŻ:
„To absurd”. Anonymo wydało oświadczenie dot. powtórzenia meczu z NIP

Chcę powiedzieć, że spór między Anonymo i NIP-em jest złożony. Musimy poznać pełną wersję wydarzeń, bo z oświadczenia Anonymo wynika, że mecz powinien zostać przełożony, gdy problemy techniczne nie znikały. Powtarzanie zakończonego już spotkania graniczy z kontrowersją. Jako CSPPA zajęliśmy się sprawą, gdy tylko usłyszeliśmy, że możliwy jest rematch. Próbowaliśmy najlepszej możliwej komunikacji, by znaleźć rozwiązanie. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wsparli nas swoją opinią, bo to bardzo pilna i, szczerze mówiąc, niespotykana sytuacja – napisał na Twitterze Słowak.

Co oczywiste, oświadczenie Anonymo wywołało falę komentarzy, a wpis STYKO to tylko jeden z nich. Nadal czekamy jednak na oficjalne komunikaty pozostałych bohaterów zamieszania – mowa tu o organizatorach oraz Ninjas in Pyjamas.