STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Korea znów lepsza. MAD Lions z trzecią porażką z rzędu na MSI

Dziś doszło do rewanżowego starcia MAD Lions z DWG KIA w ramach Rumble Stage Mid-Season Invitational 2021. Ponownie jednak Lwy nie zaskoczyły i to Koreańczycy wyszli z tarczą z całego zamieszania. Jest to już trzecia porażka europejskiej formacji z rzędu, przez co na ten moment okupuje ona ostatnią premiowaną awansem lokatę. Ekipa Normana „Kaisera” Kaisera musi wygrać następne starcie z Pentanet.GG, aby umocnić się na swoim miejscu.

MAD Lions 0:1 DWG KIA
Armut
Lee Sin
Khan
Aatrox
Elyoya
Rumble
Canyon
Udyr
Humanoid
Viktor
ShowMaker
Zoe
Carzzy
Xayah
Ghost
Kai’Sa
Kaiser
Rakan
BeryL
Nautilus

Tabela wyników otworzyła się w minucie siódmej, kiedy to podczas walki o górnego kraba dwójka graczy MAD Lions ze względnie korzystnej sytuacji została zapędzona w kozi róg, a następnie wykluczona przez rywali. DWG KIA dużo lepiej odnajdywało się na mapie, podbierając zarówno pierwszego smoka jak i Herolda, ale i zdobywając Pierwszą Cegłę. W efekcie ekipa z Korei miała już o ponad trzy tysiące więcej funduszy niż ich przeciwnicy.

Triumfatorzy League of Legends European Championship próbowali odpowiedzieć na zagrania oponentów, lecz za każdym razem ekipa Heo „ShowMakera” Su potrafiła znaleźć korzystniejszą wymianę. Pierwsza z poważniejszych bójek miała miejsce na środku, gdzie MAD zostało kompletnie zdeklasowane przez wroga. Ci najpierw unicestwili całą piątkę Lwów, po to, aby kilkanaście sekund później zapisać fioletowe wzmocnienie na swoje konto.

Mistrzowie świata w pełni przejęli inicjatywę w rozgrywce, a drużyna niebieska niewiele mogła zdziałać. W okolicach 25. minuty zespół Kaisera był stratny już dziesięć tysięcy sztuk złota i musiał oddać dodatkowo jeszcze dwa inhibitory. Mimo iż buff Barona się skończył, to Koreańczycy nie mieli zamiaru zaprzestać natarcia. Ta decyzja okazała się być jednak nietrafiona, gdyż przedstawiciele Starego Kontynentu zdołali skutecznie obronić swoje struktury, a co więcej, posłać do piachu trójkę rywali. Była to jednak mała pozytywna kropla w morzu nieszczęść, które zesłali im Azjaci. Drugi Nashor padł łupem DK, a zespół znów wtargnął do niebieskiej bazy. Tym razem agresja przyniosła sukces, a MAD zaliczyło kolejną porażkę.

Już za chwilę czeka nas mecz pomiędzy Royal Never Give Up a Cloud9. Reprezentanci LoL Championship Series mają nikłe szanse na awans do play-offów, gdyż na swoim koncie mają zaledwie jedną wygraną. Czy mimo to amerykańska formacja będzie w stanie zaskoczyć mistrzów Chin? Przekonamy się już niebawem. Po więcej informacji dotyczących MSI 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Zamulek

Znamy nowy skład League of Legends Illuminar!

Znamy już nowy skład sekcji League of Legends w Illuminar Gaming. Formacja ta przeszła prawdziwą przebudowę i w nowym kolejnym splicie Alior Bank Ultr...