STS
Perkz Cloud9 LoL
fot. Riot Games

Co musi się stać, by C9 awansowało do play-offów MSI?

Fani rozgrywek League of Legends z najwyższego szczebla nie mogli przez ostatnich parę dni narzekać na nudę. Od piątku mogliśmy śledzić poczynania mistrzów czołowych regionów w fazie Rumble na Mid-Season Invitational. Etap ten zakończy się dzisiaj, ale niewiadomych przed rozpoczęciem ostatniego dnia nie ma prawie w ogóle. Uczestnicy play-offów są niemalże znani, a żeby coś w tym kontekście się zmieniło, wymagany jest pewnego rodzaju cud.

CZYTAJ TEŻ:
C9 dokonuje cudu z RNG, by przegrać z najsłabszą drużyną. Za nami szalony dzień na MSI

Wszystko z tytułu praktycznie matematycznych szans na awans Cloud9 do fazy pucharowej. Jeżeli Chmurki marzą o powtórzeniu wyczynu Teamu Liquid, który na ostatnim MSI doszedł aż do finału, to muszą wygrać obydwie dzisiejsze gry, a PSG Talon i MAD Lions nie mogą zdobyć żadnego punktu. Wtedy dojdzie do dogrywki.

Prawdziwy szlagier na start dnia

Niefortunnie dla fanów C9, tak jak wspomnieliśmy na wstępie, ten scenariusz jest mało prawdopodobny, chociażby dlatego, że reprezentanci Pacific Championship Series w drugim meczu dnia podejmą Pentanet.GG. Zwyciężając z de facto najsłabszą drużyną obecnego etapu, zapewnią sobie występ w play-offach MSI. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, będziemy mogli delektować się LoL-em na najwyższym poziomie, bowiem DWG KIA stanie w szranki z Royal Never Give Up. Obie ekipy mają zapewnione miejsca w Knockout Stage, więc rezultat ten może jedynie przesądzić o tym, kto zakończy na fotelu lidera, chociaż nie musi.

MAD Lions z możliwością na zatwierdzenie awansu

W trzeciej dzisiejszej potyczce na Summoner’s Rift pojawią się gracze MAD Lions, którzy otrzymają szansę rewanżu na mistrzach LoL Pro League. Szansę, która nie będzie najprostsza do wykorzystania, jako że pierwsza potyczka pomiędzy obiema formacjami była dosyć jednostronna. Niemniej tak samo jak w przypadku PSG, wygrana z RNG będzie oznaczać dla MAD przypieczętowanie awansu, dlatego też warto dać z siebie 200%.

Cloud9 z matematycznymi szansami

Następnie do akcji wejdzie Cloud9, chociaż możliwe, że jeżeli MAD i PSG zatriumfują w swoich pierwszych spotkaniach, to Chmurki nie będą miały o co grać. Z drugiej strony Luka „Perkz” Perković i spółka na pewną będą chcieli opuścić turniej, zachowując twarz. Dlatego też pokonanie mistrzów PCS czy Europy, czyli ich dzisiejszych rywali, z pewnością będzie świadectwem, że należą do światowej czołówki, a tegoroczne MSI było serią błędów i wpadek. Pomiędzy obiema bataliami na Rifcie pojawią się jeszcze zawodnicy PGG oraz DK, aczkolwiek patrząc na formę obu ekip, wygrana DK powinna być formalnością.

Harmonogram dzisiejszych meczów na MSI:

18 maja
15:00 Royal Never Give Up vs DWG KIA BO1
16:00 Pentanet.GG vs PSG Talon BO1
17:00 Royal Never Give Up vs MAD Lions BO1
18:00 PSG Talon vs Cloud9 BO1
19:00 DWG KIA vs Pentanet.GG BO1
20:00 MAD Lions vs Cloud9 BO1

Wszystkie spotkania w ramach MSI 2021 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Dzisiejsza transmisja będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i na głównym kanale na Twitchu oraz standardowo w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji MSI zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wtorkowy rozkład jazdy, a w nim m.in. powtórzony mecz Anonymo z NIP-em

Jedne rozgrywki się kończą, inne dopiero się zaczęły, a jeszcze inne trwają już od dłuższego czasu. Generalnie jednak dzieje się, dzięki czemu praktyc...