STS
Kiyan Prince
fot. EA Sports

EA upamiętnia zamordowanego piłkarza. Kiyan Prince trafił do FIFY 21

W FIFIE 21 pojawiła się podobizna piłkarza Queens Park Rangers – Kiyana Prince’a. Dodanie nowego zawodnika do gry nie byłoby niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że młody gracz został zamordowany piętnaście lat temu. Teraz, dzięki współpracy specjalistów z zakresu efektów specjalnych, jego podobizna pojawiła się w grze od EA Sports. Firma chce w ten sposób upamiętnić zmarłego piłkarza, a zarazem zwrócić uwagę na wysoki wskaźnik przestępczości wśród młodzieży.

Historia Kiyana Prince’a

Kiyan Prince grał w drużynie piłkarskiej Queens Park Rangers do lat 16. Już jako nastolatek uważany był za wielki futbolowy talent, a to m.in. ze względu na jego niezwykłą szybkość. Niestety, Prince nigdy nie miał okazji zadebiutować w zespole seniorskim, gdyż został zamordowany w 2006 roku, kiedy to próbował przerwać szkolną bójkę. Prince, który stanął w obronie gnębionego kolegi, został dźgnięty nożem w klatkę piersiową przez jednego z agresorów.

Piętnaście lat od tego wydarzenia firma EA Sports postanowiła uczcić pamięć Kiyana Prince’a. Korzystając z silnika Frostbite i współpracując z ojcem zawodnika, twórcy FIFY 21 stworzyli podobiznę Kiyana i wprowadzili ją do gry. Wygląd Prince’a udało się zrekonstruować dzięki połączeniu jego zdjęć, kiedy ten miał 15 lat, a także dzięki fotografiom jego ojca. Warto dodać, że cały proces nadzorowali naukowcy z Uniwersytetu Bradford, a także pracownicy studia Framestore, którzy są specjalistami od efektów specjalnych. Z kolei statystyki piłkarza zostały opracowane we współpracy z jego trenerami, kolegami z drużyny i przyjaciółmi tak, aby jak najlepiej dopasować jego kartę do FIFY 21.

Prince w trybie kariery i FIFA Ultimate Team

Kyian Prince będzie dostępny na PC już dziś. Z kolei na konsole starej i nowej generacji trafi 19 maja. Jego postać będzie dostępna zarówno w meczach towarzyskich jak i w trybie kariery. Ponadto elementy kosmetyczne związane z tym zawodnikiem będą dodane w trybie FIFA Ultimate Team. Do zdobycia będą m.in. stroje inspirowane zestawem domowym QPR z sezonu 2004/2005.

Na koniec warto dodać, że ku pamięci zamordowanego zawodnika powstała w 2008 roku Fundacja Kiyan Prince. Instytucja założona przez jego ojca jest zaangażowana we wspieranie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Z kolei w 2019 roku stadion Loftus Road, należący do Queens Park Rangers, został przemianowany na stadion Fundacji Kiyan Prince.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Śledztwo w sprawie mistrzów Polski. Zawinił laptop w obozie x-kom AGO

Triumf x-kom AGO w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021 nie rozniósł się szerokim echem ze względu na zamieszanie związane z meczem Anonymo Esports vs...