Wkrótce, bo już 22 maja, rozpocznie się Apex Legends Global Series Championship. Parę dni przed startem największego esportowego wydarzenia w Apex Legends, Electronic Arts wraz z Respawnem ogłosiło zwiększenie nagród w ramach tego turnieju. Pierwotnie pula miała wynosić milion dolarów. Twórcy odpowiedzialni za Apexa ogłosili jednak, że może to się zmienić za sprawą społeczności.

Pięć nowych pakietów w grze

Jak to ma działać? Już dziś w sklepie w grze można zobaczyć nowe zestawy przedmiotów, które przyczynią się do zwiększenia wysokości nagród w tym wydarzeniu. Do pierwszego czerwca dostępne będą cztery różne zestawy - Mechameleon, Boared to Death, Wild Speed ​​i Silverback. Piąty pakiet o nazwie Animal Kingdom jest połączeniem całej czwórki.

Electronic Arts i Respawn dodadzą 5 dolarów do puli nagród ALGS Championship za każdy sprzedany pakiet. Jeśli zdecydujemy się na ich połączenie w zestawie Animal Kingdom, dodanych zostanie łącznie 20 dolarów. Maksymalnie do bazowej kwoty zostaną dodane dwa miliony dolarów. To liczba godna uwagi, ponieważ ALGS Championship może dzięki temu osiągnąć pulę nagród o łącznej wartości trzech milionów dolarów.

Co można dostać za zakup?

Co można znaleźć w pakietach? Każdy zawiera jedną legendarną skórkę, epicką ramkę sztandaru i jedną epicką zawieszkę na broń. Wszystkie zestawy będą dostępne do 1 czerwca. Ostateczna pula nagród zostanie ogłoszona po usunięciu ich ze sklepu.