STS
fot. Riot Games

Pierwszy turniej Wild Rift w Europie i regionie MENA. Jak zapisać się do Origin Series?

Riot Games w końcu zabrało się za stworzenie profesjonalnej sceny esportowej w League of Legends: Wild Rift na Starym Kontynencie. Turniej inauguracyjny w Europie i regionie MENA będzie nosił nazwę Origin Series, a zapisy ruszyły już dzisiaj. W wydarzeniu wezmą udział drużyny z Europy, krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Turcji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Rywalizować […]

Riot Games w końcu zabrało się za stworzenie profesjonalnej sceny esportowej w League of Legends: Wild Rift na Starym Kontynencie. Turniej inauguracyjny w Europie i regionie MENA będzie nosił nazwę Origin Series, a zapisy ruszyły już dzisiaj.

W wydarzeniu wezmą udział drużyny z Europy, krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, Turcji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Rywalizować będą one w comiesięcznych turniejach w okresie letnim, które zwieńczy wielki finał we wrześniu. Gracze mogą rejestrować się na pierwsze kwalifikacje od 20 maja do 1 czerwca. Wspomniane zmagania odbędą się w 5 i 6 czerwca.

Chętni muszą mieć ukończone 17. Dodatkowo każda drużyna musi składać się z co najmniej trzech osób mieszkających w wymienionych powyżej regionach. Ekipy będą mierzyć się w seriach BO3 w drabince podwójnej eliminacji. Finał zostanie zorganizowany w formie offline we wrześniu. Gra jest warta świeczki, ponieważ zwycięzcy zabiorą do domu część z puli nagród wynoszącej 300 000 euro.

Zespoły mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie Origin Series. Tam już wkrótce na pewno będzie można też znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat turnieju.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Perkz Cloud9 LoL

Perkz ocenia występ C9 na MSI. "Mieliśmy kilka błędnych założeń przed startem"

Rumble Stage na Mid-Season Invitational 2021 za nami, a w grze pozostały już tylko cztery drużyny. Poza burtą są Pentanet.GG oraz Cloud9, które mimo z...