STS
fot. Illuminar Gaming

Tabasko dołącza do greckiego WLGaming Esports

Wojciech „Tabasko” Kruza zdecydował się letni sezon rozgrywek League of Legends spędzić w Greek Legends League. Polak zasilił szeregi WLGaming Esports, czyli prawdopodobnie najpopularniejszej organizacji z Grecji. 25-latek jest już trzecim rodzimym leśnikiem, który będzie reprezentować barwy tej drużyny, bowiem w przeszłości zawodnikami zespołu byli również Artur „Rybson” Gębicz i Marcin „behave” Pawlak. Z Ultraligi […]

Wojciech „Tabasko” Kruza zdecydował się letni sezon rozgrywek League of Legends spędzić w Greek Legends League. Polak zasilił szeregi WLGaming Esports, czyli prawdopodobnie najpopularniejszej organizacji z Grecji. 25-latek jest już trzecim rodzimym leśnikiem, który będzie reprezentować barwy tej drużyny, bowiem w przeszłości zawodnikami zespołu byli również Artur „Rybson” Gębicz i Marcin „behave” Pawlak.

Z Ultraligi do GLL

Tabasko ostatni rok spędził w Illuminar Gaming, z którym zdobył brązowy medal piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Dzięki temu kolektyw zagwarantował sobie miejsce na minionej edycji European Masters. Po świetnym występie w fazie play-in polska formacja niestety nie była w stanie rozszerzyć swojego sukcesu na etap grupowy turnieju, przegrywając w potrójnym tie-breaku.

Wraz z końcem kwietnia kontrakt z iHG wygasł, a Kruza zaczął rozglądać się za nowymi ofertami. W zeszłym roku Polaka mogliśmy oglądać w lidze włoskiej, tym razem wybór padł jednak na greckie rozgrywki.

No to letni split zagram w Grecji, mam pogromcę iBo na topie, więc powinniśmy wygrać split i w to celuję. Na 2022 postaram się wrócić do Ultraligi lub po prostu jednego z głównych regionów – skomentował dżungler na Twitterze. Wygrana splitu na pewno interesuje również i samą organizację. Wiosenną odsłonę GLL WLG zakończyło dopiero na trzeciej lokacie, co nie pozwoliło ówczesnemu składowi pojawić się na europejskich rozgrywkach. Przypomnijmy, że wtedy tytuł mistrza Grecji zdobyło Anorthosis Famagusta z Jakubem „kubYDem” Grobelnym na czele.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy turniej Wild Rift w Europie i regionie MENA. Jak zapisać się do Origin Series?

Riot Games w końcu zabrało się za stworzenie profesjonalnej sceny esportowej w League of Legends: Wild Rift na Starym Kontynencie. Turniej inauguracyj...