Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od drugiego w tym roku turnieju z cyklu Intel Extreme Masters. Jest to więc odpowiednia pora na to, byśmy poznali w końcu podział na grupy oraz pary pierwszej serii starć, która 3 czerwca zainauguruje prestiżową imprezę.

Co znaczące, udział w IEM Summer wezmą Evil Geniuses, czyli od kilku tygodni zespół Michała "MICHA" Müllera. Polak i jego koledzy przygodę z zawodami rozpoczną od starcia z Teamem Spirit, czyli półfinalistą IEM Katowice 2021, który obecnie zajmuje 12. miejsce w światowym rankingu. To będzie jednak dopiero początek, bo kolejnymi potencjalnymi rywalami EG będą tak znaczące formacje, jak Heroic, Ninjas in Pyjamas czy też Virtus.pro. Gołym okiem widać więc, że przed ekipą MICHA trudna przeprawa i finisz w czołowej trójce grupy B wcale nie będzie tak oczywisty.

Nie mniej ciekawie powinno być w zbiorze A, bo to właśnie tam rywalizować będzie m.in. szukający utraconej formy Team Vitality. Francuski zespół po ostatniej kadrowej roszadzie bynajmniej nie zachwyca, co zapewne spróbuje wykorzystać Complexity Gaming. Interesująco powinno być też podczas starć G2 Esports z Extra Salt oraz Astralis z FPX. W akcji zobaczymy również Gambit Esports, które podejmie wicemistrza ESL National Championships Global Playoff. Kto więc wie, może naprzeciwko liderów rankingu HLTV stanie np. x-kom AGO?

Pary pierwszej rundy fazy grupowej prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
vs vs
Gambit Esports ESL NCGP Heroic Imperial Esports
vs vs
Team Vitality Complexity Gaming Evil Geniuses Team Spirit
vs vs
Astralis FPX Ninjas in Pyjamas OG
vs vs
Extra Salt G2 Esports Fnatic Virtus.pro

Intel Extreme Masters Summer 2021 odbędzie się między 3 a 13 czerwca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.