Burza transferowa w League of Legends European Championship rozpętała się dzisiaj na dobre. Minęło ledwie kilka godzin od momentu, gdy Fnatic potwierdziło plotki o odejściu Oskara "Selfmade'a" Boderka, a tymczasem już poznaliśmy oficjalnie nową organizację naszego rodaka. Towarzyszyć mu będzie prawdziwa śmietanka, ponieważ nowy skład Team Vitality wygląda naprawdę nieźle.

Kogo zobaczymy latem w barwach Pszczół?

Zacznijmy od górnej alei. Tutaj zobaczymy Enzo "SLT" Gonzaleza, który ze świetnej strony pokazał się we wiosennej edycji EU Masters w barwach niemieckiego BIG. Francuz był zdecydowanie jednym z najlepszych toplanerów turnieju i wielu przewidywało, że zobaczymy go latem w LEC. W lesie dla francuskiej organizacji zagra Selfmade, o czym mówiło się już od dłuższego czasu. Dopiero dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie transferowych plotek, które dotyczyły też środkowej alei. Tam wraz ze swoimi asasynami pojawi się Adam "LIDER" Ilyasov. Zawodnik ma za sobą całkiem udany split w mousesports, nie dziwi więc fakt, ze ponowne pojawieni się go najwyższym szczeblu rywalizacji. Na dolnej linii ponownie zobaczymy Juša "Crownshota" Marušiča oraz Labrosa "Labrova" Papoutsakisa.

Zmiany w akademii oraz sztabie szkoleniowym

Nowe dodatki Vitality w postaci mechanicznych geniuszy, takich jak SLT, Selfmade i LIDER, napawają optymizmem. Wszak organizacja ma za sobą trudny split, przed którym niewiele osób dawało jej szansę na przedostanie się do play-offów. Prawda okazała się jeszcze bardziej dobijająca, ponieważ Pszczoły zdołały wygrać tylko pięć spotkań i zagrzać ostatnie miejsce. Nadchodzące rozgrywki, które rozpoczną się już 11 czerwca, mogą wyglądać dla francuskiej formacji zupełnie inaczej. Mathias "Szygenda" Jensen i Duncan "Skeanz" Marquet nadal będą reprezentować Vitality, przenosząc się do Vitality.Bee. Dołączą do Dimitria „Diplexa” Ponomareva, Ludviga „Smileya” Granquista i Morgana „Hustlina” Granberga.

Istotne informacje dotyczą także zmian w sztabie szkoleniowym. Funkcję głównego trenera będzie pełnić dotychczasowy szkoleniowiec akademii LEC, Mateusz "Tasz" Borkowski. Jego awans z Vitality.Bee został poprzedzony bardzo dobrym sezonem w LFL. Tam Pszczoły zajęły trzecią lokatę zaraz za Misfits Premier. Polak związany jest z organizacją od grudnia 2020 roku, bez wątpienia możemy więc tutaj mówić o naprawdę szybkim awansie. W składzie LEC będą go wspierać asystent trenera Louis-Victor "Mephisto" Legendre i trener strategiczny Andrei "Realistik" Ruse.

Enzo "SLT" Gonzalez
Oskar "Selfmade" Boderek
Adam "LIDER" Ilyasov
Juš "Crownshot" Marušič
Labros "Labrov" Papoutsakis
Mateusz "Tasz" Borkowski