Cztery rodzime ekipy zaczęły w sobotę swoją przygodę z Ambush Female Spring Cup 2021. I aż trzy z nich przebrnęły przez fazę grupową, dzięki czemu dziś będziemy mogli oglądać je w akcji podczas fazy pucharowej. W tej nie będzie już jednak miejsc na błędy, bo wykorzysta ona drabinkę pojedynczej eliminacji.

A skoro już o eliminacji mowa – z tą pogodzić się musiały reprezentantki XPG Invcity. Zespół, którego szeregi dopiero co zasiliła Klaudia „Bartoszenka” Bartoszak, trzykrotnie opuszczał serwer pokonany i w efekcie zajął ostatnie miejsce w grupie B. Niemniej Polkom trzeba oddać, że trafiły na naprawdę trudne rywalki. Nieco napocić się musiały również zawodniczki Arcane Wave, które grupowe zmagania zaczęły od dwóch łatwych zwycięstw z HyperspaceGirls i NSC_GG. Przeszkodą nie do przejścia okazało się jednak Bifrost Blue, przez co Magdalena "Madzix" Pranica i jej koleżanki awans do play-offów zapewniły sobie dopiero z drugiej lokaty w zbiorze D.

Ciekawie było też w grupie C, gdzie rywalizowały aż dwie polskie ekipy. I zarówno 4750crew, jak i wspomagane przez Julię „JuLKę” Marek Izako Boars Ladies przez dwie pierwsze serie starć szły ze sobą łeb w łeb i tuż przed ostatnim meczem jasne było, że to właśnie między tymi zespołami rozegra się walka o pierwsze miejsce. Ostatecznie owa walka była zaskakująco jednostronna, bo na Mirage'u nieposiadające wsparcia organizacji zawodniczki pokonały podopieczne organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego 16:9 i tym samym zakończyły pierwszą fazę turnieju niepokonane. JuLCe i reszcie składu IB pozostało natomiast świętowanie promocji z drugiej pozycji.

Końcowy układ tabel poszczególnych grup:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Galaxy Racer Female 3 3 0 1. NOFEAR5 3 3 0
2. JoinTheForce Female 3 1 2 2. TH3CC 3 2 1
3. Granit Female 3 1 2 3. CPH Flames Female 3 1 2
4. HakuONfiRE 3 1 2 4. XPG Invicta 3 0 3
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. 4750crew 3 3 0 1. Bifrost Blue 3 3 0
2. Izako Boars Ladies 3 2 1 2. Arcane Wave 3 2 1
3. Ambush Female 3 1 2 3. HyperspaceGirls 3 1 2
4. gr1ll power 3 0 3 4. NSC_GG 3 0 3

Mimo że faza grupowa została rozegrana ledwie wczoraj, to już dziś o godzinie 13:00 rozpoczną się play-offy. Podczas tych zobaczymy m.in. mecz 4750crew z międzynarodową ekipą TH3CC. Bez wątpienia trudna przeprawa czeka natomiast Arcane Wave i Izako Boars Ladies, które trafiły na finalistki poprzedniej odsłony Ambush Female Cup. Popularne Syreny zmierzą się więc z najlepszą drużyną w Europie, Galaxy Racer Female, podczas gdy IB Ladies stanie naprzeciwko niezmiennie groźnych Rosjanek z NOFEAR5.

Pary pierwszej rundy play-offów:

vs vs
Galaxy Racer Female Arcane Wave Bifrost Blue JoinTheForce Female
vs vs
NOFEAR5 Izako Boars Ladies 4750crew TH3CC

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Przypomnijmy, że łączna pula nagród Ambush Female Spring Cup 2021 wyniesie 1,7 tysiąca euro, z czego tysiąc euro przypadnie w udziale triumfatorkom.