W szeregach CLEANTmixu doszło dziś do kolejnych w tym roku kadrowych przetasowań. W ich wyniku po zaledwie kilku miesiącach swoją współpracę z zespołem zakończyli Wojciech "Prism" Zięba oraz Patryk "Demho" Tomaszewski.

Kończy się kolejny etap, ale na przestrzeni ostatnich lat przeszliśmy już wspólnie przez wiele problemów i wierzę w to, że jest to po prostu kolejny kamień milowy w naszej historii. Dziękuję Prismowi i Demho za serce, które włożyli w nasz zespół. Cieszę się, że miałem szansę poznać ich jako zawodników oraz przede wszystkim ludzi i trzymam za nich mocno kciuki. Wierzę, że ich przyszłość potoczy się dokładnie w tym kierunku, w jakim sobie tego życzą – komentował jeden z właścicieli CLEANTmix, Maksymilian Ekes. Co ciekawe, ledwie trzy miesiące temu obaj pożegnani dziś gracze mogli świętować niespodziewany triumf w Esport Tour Pro Spring 2021.

Kto wejdzie w miejsce duetu?

Niemniej o konieczności przeprowadzenia zmian nie przesądziły bynajmniej osiągane wyniki. W przypadku Prisma górę wzięły sprawy prywatne, z kolei Demho od pewnego czasu testowany jest w Pompa Teamie i niewykluczone, że to właśnie tam będzie kontynuować swoją karierę. W związku z tym potrzebni byli następcy, których znaleziono w osobach Daniela "Liptona" Paula i Mariusza "kirbiego" Rachwała. Obaj młodzi zawodnicy ostatnimi czasy występowali głównie miksowo – ten pierwszy w barwach PL123, drugi zaś jako gracz Oleju Napędowego. Co więcej, Rachwał zdążył zaliczyć nawet epizod w ESL Mistrzostwach Polski, wspierając jako zmiennik Tarczyński Protein Team.

Każda zmiana w zespole jest trudna, a najbardziej ta, którą wymuszają sytuacje losowe, jak w naszym przypadku. Doszliśmy w tym składzie do fajnego momentu, pokazując, że ciężko pracując można wszystko. Zaczęliśmy pojawiać się na HLTV, przebijać przez polskie turnieje uzyskując coraz lepsze i stabilniejsze rezultaty. Dziś żegnamy dwóch graczy, ale na pewno nie była to zmiana wywołana wynikami i atmosferą w drużynie – przyznał trener zespołu, Damian „MdN” Kisielewski – Poszukując dwóch nowych zawodników nie szukaliśmy zamienników, bo każdy człowiek jest inny zarówno w życiu, jak i w samej grze. Chcemy zbudować coś na nowo w innym stylu i poprzez ciężką pracę wrócić na tory wygrywania i przebić się jeszcze wyżej. W tym przypadku myślę, że z Liptonem oraz kirbiem jest to do zrobienia. Przyjmujemy ich z otwartymi ramionami wyciągając wnioski z naszej pracy w ostatnim czasie planujemy szybko wrócić na poziom, który osiągnęliśmy oraz oczywiście wystrzelić jeszcze dalej – zakończył.

Skład CLEANTmixu prezentuje się następująco:

  • Szymon „Crityourface” Pluta
  • Artur „nejk” Nakielny
  • Piotr „p1ter” Kubiak
  • Daniel "Lipton" Paul
  • Mariusz "kirbie" Rachwał
  • Damian „MdN” Kisielewski – trener