W minionym oraz obecnym roku w Oceanii odbyły się w sumie trzy turnieje Regional Major Rankings. Każdy z nich padał jedna łupem Renegades – ostatni taki przypadek miał miejsce dziś, gdy podopieczni amerykańskiej organizacji zatriumfowali podczas EPIC Oceania League.

Bynajmniej nie jest to żadne zaskoczenie, bo Liam "malta" Schembri i spółka od samego początku uchodzili za głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. I początkowo wszystko faktycznie układało się po myśli Renegatów, którzy najpierw wynikiem 2:0 pokonali VERTEX Esports Club, a następnie w takim samym stosunku rozprawili się z Dire Wolves. Niemniej w finale górnej drabinki zaczęły się schody, bo zespół niespodziewanie musiał uznać wyższość ORDER, spadając tym samym do drabinki dolnej. Tam jednak australijsko-nowozelandzki skład gładko rozgromił Rooster, dzięki czemu otrzymał szansę, by wziąć rewanż na swoich niedawnych pogromcach.

I już teraz możemy powiedzieć, że Renegades w pełni tę szansę wykorzystali, bo w wielkim finale EPIC Oceania League ograli ORDER, nie tracąc przy tym nawet mapy. Ale bynajmniej nie oznacza to, że było łatwo, bo zarówno na Inferno, jak i na Duście2 zwycięzcę udało się wyłonić dopiero po dogrywce. Jednakże przegranym nie pomogła nawet bardzo dobra dyspozycja doświadczonego Ricardo "Rickeha" Mulhollanda, który opuszczał serwer z 54 fragami na koncie. Wszystko dlatego, że w równie wysokiej formie znajdowali się Alistair "aliStair" Johnston oraz wspomniany już matla, dzięki którym Renegaci utrzymali prowadzenie w regionie, stawiając kolejny krok na drodze do Majora.

Na ten moment przedmajorowy ranking w Oceanii prezentuje się następująco:

# Drużyna RMR 2020 EPIC League TBA TBA Ogólnie
1. Renegades 80 1 600 1 680
2. ORDER 1 500 1 500
3. Dire Wolves 1 300 1 300
4. Rooster 1 120 1 120
LEGENDA:
 Status legendy    Status pretendenta    Status kandydata    Brak awansu
Na czerwono zaznaczono punkty, których liczbę zmniejszono z powodu zmian w składzie.

Pamiętajmy jednak, że to jeszcze nie koniec emocji, bo latem w nieznanym jeszcze terminie odbędą się kolejne zawody, podczas których będzie można zgarnąć kolejne punkty rankingowe. A te będą kluczowe w kwestii awansu na zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.