STS
Cabochard, Team Vitality, LEC 2020 Spring
fot. Riot Games/Michał Konkol

Cabochard wraca do gry. Francuz nowym toplanerem Karmine Corp

Przerwa Lucasa „Cabocharda” Simona-Mesleta od profesjonalnej gry nie trwała szczególnie długo. Co prawda wielu mogło stęsknić się za występami francuskiego toplanera, bo ostatni mecz z jego udziałem miał miejsce w sierpniu zeszłego roku, ale ci stęsknieni już wkrótce będą mogli wyzerować ten licznik. Wczoraj dowiedzieliśmy się bowiem, że Cabochard będzie następcą Adama „Adama” Maanane na […]

Przerwa Lucasa „Cabocharda” Simona-Mesleta od profesjonalnej gry nie trwała szczególnie długo. Co prawda wielu mogło stęsknić się za występami francuskiego toplanera, bo ostatni mecz z jego udziałem miał miejsce w sierpniu zeszłego roku, ale ci stęsknieni już wkrótce będą mogli wyzerować ten licznik. Wczoraj dowiedzieliśmy się bowiem, że Cabochard będzie następcą Adama „Adama” Maanane na górnej linii Karmine Corp.

Kolejna młoda krew w LEC

19-latek po zdobyciu mistrzostwa European Masters 2021 został zakontraktowany przez Fnatic, gdzie zajmie miejsce przenoszącego się do dżungli Gabriëla „Bwipo” Rau. W barwach Kcorp Adam spędził ponad rok, jeszcze gdy zespół ten występował pod nazwą Kameto Corp. Oczywiście nie mógł przejść obojętnie wobec oferty drużyny z League of Legends European Championship i w kolejnym splicie zobaczymy go już na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek. Więcej o transferze Adama do Fnatic możecie przeczytać w poniższym artykule:

CZYTAJ TEŻ:
To już oficjalne: Adam przechodzi do Fnatic

Wielki powrót i nowe rozdanie

Jeśli natomiast chodzi o Cabocharda, który od teraz będzie bronił górnej alei Karmine Corp, sprawa wygląda zgoła inaczej. 24-latka w niższej klasie rozgrywkowej nie oglądaliśmy od… 2014 roku. Od sezonu 2015 nieprzerwanie walczył o mistrzostwo Europy najpierw pod banderą Gambit Esports, a przez pięć ostatnich lat jako gracz Teamu Vitality. Coraz gorsze wyniki Pszczół zmusiły włodarzy zespołu do kolejnych zmian, w tym również na górnej linii. I tak po trwającej pięć lat przygodzie z VIT Cabochard musiał poszukać nowego pracodawcy. I wreszcie udało się go znaleźć – aczkolwiek tylko na rodzimej scenie. Mimo zmiany na topie Kcorp z pewnością znowu będzie formacją, na którą trzeba będzie zwrócić uwagę podczas letniego splitu – tym bardziej po mistrzostwie z wiosennej rundy. Dla Cabocharda to również będzie okazja do ponownej gry u boku Lucasa „Sakena” Fayarda, z którym 24-latek występował również w Vitality.

Skład Karmine Corp prezentuje się następująco:

Lucas „Cabochard” Simon-Meslet
Jakub „Cinkrof” Rokicki
Lucas „Saken” Fayard
Matthew „xMatty” Charles Coombs
Raphaël „Targamas” Crabbé

Letni split La Ligue Française de League of Legends rozpocznie się 8 czerwca. Odświeżone Karmine Corp będziemy mogli zobaczyć już w meczu otwarcia – rywalem zespołu Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego będzie GamersOrigin.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

200 tysięcy dolarów czeka na zwycięzców. Już dziś poznamy mistrzów VALORANT Masters Reykjavík

Pierwszy w historii sceny VALORANTA międzynarodowy lan o tak dużej stawce już dziś dobiegnie końca. Przed nami finał VALORANT Masters Reykjavík 2021,...