Nie ma mocnych na Galaxy Racer Female. Podopieczne saudyjskiej organizacji po raz czwarty z rzędu zatriumfowały w turnieju spod szyldu Ambush Female Cup, tym razem pokonując w wielkim finale letniej edycji reprezentantki Izako Boars Ladies.

Aleksandra "Olczix" Pawlak i jej koleżanki przez fazę grupową przeszły raczej gładko, przegrywając po drodze tylko jeden mecz. Niemniej już w pierwszej rundzie play-offów zaczęły się schody, bo panie z watahy natrafiły na niezmiennie groźne Rosjanki z NOFEAR5. Polkom nie było więc łatwo i niewiele brakowało, by poległy one 0:2, ale ostatecznie udało im się odwrócić losy rywalizacji i zatriumfować 2:1. Dzięki temu awansowały do półfinału, gdzie czekał na nie inny rodzimy skład, 4750crew. To właśnie on ograł IB Ladies podczas grupowych zmagań, ale tym razem po trzymapowym boju musiał uznać wyższość przeciwniczek 1:2.

Wobec tego przed podopiecznymi organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego został już tylko wielki finał, w którym miały one zmierzyć się z Galaxy Racer. To ta drużyna podczas poprzednich trzech odsłon Ambush Female Cup eliminowała polską piątkę w półfinale, była więc okazja do zemsty. Okazja niestety niewykorzystana, bo Ksenia "vilga" Klyuenkova i spółka były po prostu lepsze. O ile na Inferno ta różnica nie była jeszcze tak widoczna, bo tam IB przegrało 10:16, tak już Train od początku do końca toczył się pod dyktando GRF, które rozgromiło wspierane przez Julię "JuLKę" Marek Polki 16:3 i tym samym zamknęło cały mecz wynikiem 2:0.

Końcowa klasyfikacja Ambush Female Spring Cup 2021:

1. Galaxy Racer Female 1 000 €
2. Izako Boars Ladies 500 €
3-4. 4750crew, Bifrost Blue 100 €
5-8. Arcane Wave, Join The Force Female, NOFEAR5, TH3CC
9-12. Ambush Female, Copenhagen Flames Female, Granit Female, HyperspaceGirls
12-16. gr1ll power, HakuONfiRE, NSC_GG, XPG Invicta