STS
fot. Riot Games

VALORANT pojawi się na urządzeniach mobilnych

Fani gier mobilnych mają kolejny powód do radości. Riot Games potwierdziło bowiem plotki na temat swojej nowej gry. Tą ma być VALORANT, ale przeznaczony na urządzenia przenośne.

Kiedy VALORANT trafi na smartfony?

Co ciekawe, informacja o pracach nad VALORANT Mobile została udostępniona dokładnie rok po oficjalnej premierze wersji znanej nam z komputerów. Niestety, Riot nie ujawnił żadnej daty, kiedy nowa produkcja miałaby trafić na smartfony. Nie poznaliśmy także żadnych szczegółów dotyczących samej rozgrywki. Twórcy obiecują jednak, że mobilny VALORANT nie będzie kalką tego znanego nam z PC.

Nie zamierzamy zapewnić słabszych wrażeń mobilnych graczom mobilnym, nie zamierzamy też narażać na szwank wrażeń z grania na PC – skomentowała Anna Donlon, producent wykonawczy VALORANT w Riot Games. – Jesteśmy cały czas zaangażowani w utrzymywanie jakości gry na komputerach, ale zarazem nie zamierzamy iść na kompromisy na rynku mobilnym – dodała.

14 milionów graczy VALORANTA

Przy okazji warto wspomnieć, że VALORANT na komputery stacjonarne radzi sobie bardzo dobrze. Riot zdradził, że w ich drużynowego FPS-a bawi się średnio 14 milionów osób miesięcznie, zaś rozgrywany w ostatni weekend turniej VALORANT Masters Reykjkavik 2021 oglądało w szczytowych momentach ponad milion widzów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rivene

Nowa aktualizacja trafiła do LoL: Wild Rift. Wraz z nią do gry zawitają dwie bohaterki

Początek czerwca to wyczekiwana przez fanów League of Legends: Wild Rift łatka oznaczona numerem 2.3. Nowa aktualizacja, która właśnie pojawiła się na...