STS
fot. Aleksandra Dorociak

zeek i starxo znowu razem, ale tym razem w barwach Acend

Ledwie kilka godzin temu Aleksander „zeek” Zygmunt zakończył swoją współpracę z G2 Esports, ale już teraz znalazł nowego pracodawcę. Zaskoczenia jednak nie ma – 19-latek od teraz będzie reprezentować barwy Acend, gdzie ponownie spotka Patryka „starxo” Kopczyńskiego.

Obaj Polacy mieli już w przeszłości okazję współpracować jako gracze THOSE GUYS. Niemniej jesienią ubiegłego roku ich drogi rozeszły się, gdyż zeek trafił do nolpenki, zaś starxo związał się z Entropiq. Potem ich losy miały zupełnie odmienny przebieg. Najpierw lepiej radził sobie Zygmunt, który dobrym występem m.in. na First Strike zapracował sobie na transfer do G2, potem jednak los uśmiechnął się do Kopczyńskiego, bo to właśnie on wraz ze swoimi kolegami mógł świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu VALORANT Masters. Koniec końców jednak ekipy jednego i drugiego mocno spuściły z tonu, czego efektem jest to, iż nasi rodacy znowu będą mieli okazję występować wspólnie pod jedną banderą.

CZYTAJ TEŻ:
paTiTek i zeek opuszczają G2 Esports

Transfer zeeka związany jest też z odejściem Jose Luisa „koldamenty” Arangurena. Hiszpan, który pierwsze kroki na esportowej scenie stawiał jako gracz Playerunknown’s Battlegrounds, wspomagał skład Acend od początku roku i w dużym stopniu przyczynił się do wspomnianego sukcesu podczas pierwszego etapu VALORANT Champions Tour 2021. Co warte wspomnienia, jego pożegnanie z dotychczasowym pracodawcą bynajmniej nie jest zaskoczeniem, bo jeżeli wierzyć niedawnym plotkom, to właśnie on ma zająć w G2 Esports miejsce, które dopiero co zwolnił Zygmunt. Niemniej oficjalnego potwierdzenia takiego ruchu jeszcze nie otrzymaliśmy, pozostaje więc on w sferze domysłów.

Skład dywizji VALORANTA w Acend:

  • Santeri „BONECOLD” Sassi
  • Mehmet Yağız „cNed” İpek
  • Vladyslav „Kiles” Shvets
  • Patryk „starxo” Kopczyński
  • Aleksander „zeek” Zygmunt
  • Laurynas „Nbs” Kisielius – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU traci szkoleniowca. zews opuszcza Evil Geniuses

Nie trzeba było dużo czasu, by plotki z minionej nocy znalazły swoje potwierdzenie. Teraz wiemy już bowiem, że Wilton "zews" Prado nie będzie dłużej s...