Już wkrótce z powrotem na nasze ekrany zawita League of Legends European Championship. Szaleństwo okna transferowego również mamy już za sobą. Podczas off-seasonu niektóre drużyny dokonały sporych zmian w swoich składach. Najgłośniej było najprawdopodobniej o ruchach w Teamie Vitality, do którego dołączyli między innymi Adam "LIDER" Ilyasov oraz Oskar "Selfmade" Boderek. Z tymi dwoma zawodnikami francuska organizacja ma nadzieję na znaczną poprawę wyników, jako że podczas wiosennego splitu LEC jej drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli.

"Wiedziałem, że nadchodzą zmiany w Fnatic"

O tych głośnych roszadach w tej ekipie wypowiedział się Selfmade w rozmowie z Larą Lunardi z Dot Esports. Jak doszło do zakontraktowania Polaka i dlaczego zdecydował się na ten ruch? – Cały pomysł dołączenia do Vitality pojawił się po porażce z Schalke w play-offach. Wiedziałem, że nadchodzą zmiany we Fnatic. Musiałem mieć więc jakiś plan B, w razie jakbym to ja miał odejść. Chciałem dołączyć do jakiegokolwiek składu, w którym będzie też LIDER. Ostatecznie padło na Vitality – mówił 21-latek. Dlaczego pragnął zagrać u boku akurat tego midlanera? – Uważam, że jest wciąż niedocenianym graczem i zawsze chciałem z nim stworzyć drużynę. Graliśmy razem bardzo często i podczas rozmów okazało się, że mamy bardzo zbliżoną filozofię gry – wyjawił.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy harmonogram pierwszej rundy LEC 2021 Summer

Leśnik w trakcie wywiadu wskazał też na podstawowe różnice pomiędzy Norwegiem a swoim poprzednim midlanerem – Yasinem "Nisqym" Dinçerem. Jego zdaniem LIDER jest typem gracza, który lubi być w centrum uwagi podczas rozgrywanych spotkań. Selfmade pochwalił kolegę z drużyny za duży wpływ na grę podczas scrimów i otwartą komunikację z resztą ekipy. Biorąc pod uwagę pulę bohaterów, zdaniem Polaka zawodnik ten ma ogromną przewagę nad resztą graczy w Europie.

Vitality to nie tylko LIDER i Selfmade

Zarówno Selfmade jak i LIDER z pewnością będą najważniejszą częścią tego zespołu. Nie oznacza to jednak, że inni zawodnicy i sztab szkoleniowy nie będą również istotni dla sukcesu drużyny. Polak podkreślił to w rozmowie. – Dołączyłem do tej ekipy również dlatego, że widziałem potencjał w tym składzie. Znam praktycznie wszystkich. Są tutaj ludzie, od graczy po trenerów, z którymi chciałem zawsze współpracować. Z doświadczenia wiem też, co są w stanie wnieść do zespołu. Nie mówię też, że ja z LIDEREM od razu zaczniemy wszystkich pokonywać. Będziemy pracować bardzo ciężko, żeby co najmniej zagwarantować sobie play-offy i dać tam z siebie wszystko – dodał.

Styl gry tej formacji wciąż jest jednym z najgorętszych tematów do dyskusji. Selfmade uśmiecha się, kiedy opisuje dotychczasowe obserwacje. Jego zdaniem będzie to unikalna drużyna. Zawodnicy będą cały czas szukać akcji, bez niepotrzebnego czekania na przedmioty w grze. To jeszcze bardziej zagrzewa do kibicowania Vitality i bez wątpienia możemy się od niego spodziewać ciekawych spotkań.

"Bwipo będzie lepszym leśnikiem niż toplanerem"

A co Polak uważa o zmianie roli przez Gabriëla "Bwipo" Rau? Lara Lunardi zapytała, czy nie obawia się, że nowy rywal zbyt dobrze poznał jego styl gry. – Moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak przyzwyczajenie się do sposobu gry oponenta. Rekkles gra w ten sam sposób przez osiem lat i wciąż trudno za nim nadążyć. Nie wydaje mi się więc, że skoro byłem z Bwipo w tej samej drużynie, to da mu jakąkolwiek przewagę. Jednocześnie myślę, że będzie lepszym leśnikiem niż toplanerem. Jego osobowość nie pasuje do alejki, w której zazwyczaj nic się nie dzieje. Widziałem, że idzie mu bardzo dobrze. Mam nadzieję, że da sobie radę też na scenie – stwierdził zawodnik.

Nowe Vitality z rodakiem w składzie będziemy mogli obejrzeć już 11 czerwca. W pierwszej kolejności francuska organizacja podejmować będzie FC Schalke 04. Zwycięstwo z pewnością doda tej ekipie wiatru w żagle. Mecze League of Legends European Championship wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2021 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej: